خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری بوشهر و شرکت یاران ساختار آذر

معوقات مزدی کارگران شهرداری بوشهر و شرکت یاران ساختار آذر

خبرگزاری هرانا – کارگران پسماند شهرداری بوشهر از معوقات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند. همچنین کارگران شرکت یاران ساختار آذر در تبریز ۴ ماه حقوق معوقه دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، کارگران پسماند شهرداری بوشهر از بابت عدم پرداخت معوقات مزدی و بیمه ای خود گلایه‌مند هستند.

به گفته کارگران پسماند شهرداری بوشهر، حقوق اسفند ماه سال گذشته بعلاوه چهار ماه بیمه و همچنین مطالبه ۶ میلیون تومانی از پیمانکاری که برکنار شده است، از مطالبات آنها است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر در این خصوص مدعی شد: روز گذشته حقوق اسفند ماه کارگران واریز شده است.

غلامزاده افزود: سه ماه بیمه کارگران مشکل دارد و مربوط به اول سال است که متأسفانه شرکت پیمانکار از انجام آن سر باز نهاده است.

معوقات مزدی کارگران شرکت یاران ساختار آذر

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران شرکت یاران ساختار آذر در تبریز ۴ ماه حقوق معوقه دارند.

یکی از کارگران این شرکت گفت: کارگران گروه صنعتی یاران ساختار آذر ۴ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و عیدی و پاداش آخر سال را نیز از کارفرما طلب دارند.

او افزود: همچنین کارفرمای شرکت به بهانه تعیین تکلیف مالکیت و مدیریت کارخانه، نزدیک به یک ماه است که خط تولید را تعطیل کرده است و کارگران حق ورود به شرکت و حضور در سر کار را ندارند.

این کارگر ادامه داد: تاکنون چند نفر از کارگران که پیگیر حقوق خود و تعیین تکلیف وضعیتشان بودند از سوی کارفرما اخراج شده‌اند.

به گفته وی، کارگران شرکت با قراردادهای یکساله مشغول به کار هستند و همگی چندین سال سابقه کار دارند.

شرکت یاران ساختار که در ۴۰ کیلومتری تبریز به سمت آذرشهر در شهرک صنعتی شهید سلیمی واقع شده است و حدود ۲۰۰ نفر کارگر دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید