خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۱۹ شهر از جمله شاهرود، تهران، رشت، خرم‌آباد، کرج، کرمان، اردبیل، اندیمشک، قزوین، ساری، اهواز، اصفهان، ایلام، یزد، تبریز، نیشابور، اراک، شوش و شوشتر در مقابل سازمان تامین اجتماعی شهرهای خود، جمعی از کشاورزان منطقه کربال شهرستان خرامه بر روی پل بند حسن آباد رودخانه کر واقع در این منطقه، گروهی از مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر و همچنین تعدادی از فارغ‌التحصیلان بیکار رشته حقوق در مقابل ساختمان مجلس، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۱۹ شهر از جمله شاهرود، تهران، رشت، خرم‌آباد، کرج، کرمان، اردبیل، اندیمشک، قزوین، ساری، اهواز، اصفهان، ایلام، یزد، تبریز، نیشابور، اراک، شوش و شوشتر در مقابل سازمان تامین اجتماعی شهرهای خود، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

تجمع بازنشستگان در تهران، با حضور گسترده نیروهای امنیتی همراه بوده است.

بازنشستگان معترض، ضمن رونمایی از بنرهایی اعتراضی، شعارهایی از قبیل “ما دیگه رای نمیدیم، از بس دروغ شنیدیم ”، “کشتی بازنشسته، به خاک و خون نشسته” و “حاصل کار دولت غارت پول ملت” را سر دادند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

پیش از این نیز بازنشستگان تامین اجتماعی، در دفعات مختلف دست به تجمعات سراسری زده بودند.

تجمع کشاورزان در خرامه

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، جمع کثیری از کشاورزان منطقه کربال از توابع شهرستان خرامه واقع در استان فارس، در اعتراض به احداث سد سیوند و خشک شدن دریاچه بختگان و در پی آن از بین رفتن محصولات کشاورزی‌شان، بر روی پل بند حسن آباد رودخانه کر، تجمع اعتراضی برپا کردند.

کشاورزان معترض به همراه خانواده هایشان، با سردادن شعار هایی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تجمع مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، جمعی از مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این مربیان از وعده‌های بدون ضمانت مدیران شهرستان گلایه‌مند هستند و خواستار تعیین تکلیف شرایط خود هستند.

تجمع فارغ التحصیلان بیکار رشته حقوق در تهران

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، تعدادی از فارغ‌التحصیلان بیکار رشته حقوق، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مجلس، تجمع اعتراضی برپا کردند.

فارغ‌التحصیلان معترض، خواستار رسیدگی نمایندگان مجلس به موضوع رفع انحصار از وکالت، سردفتری و کارشناسی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید