خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در خنداب

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در خنداب

خبرگزاری هرانا – روز گذشته سه شنبه ۱۷ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرستان خنداب طی حادثه‌ای جان باخته و مصدوم شدند. همچنین بنابر اعلام پزشکی قانونی استان لرستان حوادث ناشی از کار طی ۱۱ ماه سال گذشته موجب مرگ و مصدومیت ۶۵۵ کارگر شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰، حادثه انفجار در یک کارگاه جوشکاری در شهرستان خنداب موجب مرگ و مصدومیت ۲ کارگر شد.

رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان خنداب گفت: ساعت ۲۰:۲۰ روز گذشته طی تماس واصله به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خنداب مبنی بر انفجار در یک کارگاه جوشکاری در روستای ایجان از توابع بخش قره چای شهرستان خنداب، بلافاصله اکیپ امداد و نجات آتش نشانی خنداب به محل اعزام شدند.

سلیمی افزود: در این حادثه در پی انفجار مردی ۴۹ ساله بعلت آسیب دیدگی زیاد در دم فوت کرده و یک مرد میانسال هم بعلت آسیب دیدگی توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی انتقال داده شده است.

مرگ و مصدومیت ۶۵۵ کارگر طی ۱۱ ماه سال گذشته در لرستان

به گزارش ایرنا، بنابر اعلام پزشکی قانونی استان لرستان حوادث ناشی از کار طی ۱۱ ماه سال گذشته موجب مرگ و مصدومیت ۶۵۵ کارگر شد.

بر اساس این گزارش، ۱۲ نفر (همگی مرد) بدلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان مورد معاینه قرار گرفته اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۲ نفر (همگی مرد) گزارش شده ۴۵ درصد کاهش داشته و بیشترین علت فوت در حوادث کار مربوط به اصابت جسم سخت و سقوط از بلندی بوده است.

همچنین در این مدت آمار مصدومین ناشی از حوادث کار با ۶۴۳ نفر شامل (۶۲۵ مرد و ۱۸ زن) نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۷۲۹ نفر شامل (۷۰۸ مرد و ۲۱ زن) بوده، ۱۱ و هفت دهم درصد کاهش نشان می دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید