خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  زنجان؛ عاملین کشته شدن دو محیط بان بازداشت شدند

زنجان؛ عاملین کشته شدن دو محیط بان بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه، فرمانده انتظامی استان زنجان از بازداشت عاملین کشته شدن مهدی مجلل و میکاییل هاشمی محیط‌بان منطقه حفاظت شده فیله خاصه که پیشتر به ضرب گلوله جنگی این شکارچیان غیر مجاز جان خود را از دست داده بودند، خبر داد. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست روز گذشته با بیان اینکه این دو محیط‌بان بدنبال برخورد با گروهی از شکارچیان در منطقه حفاظت شده “فیله خاصه” استان زنجان، از طریق بی سیم از محیط‌بانی و نیروهای دیگر درخواست کمک کرده بودند، گفت که هر چه در منطقه گشتیم این دو نفر را پیدا نکردیم، تا اینکه با روشنایی هوا جنازه آنها پیدا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه، فرمانده انتظامی استان زنجان از بازداشت عاملین کشته شدن دو محیط‌بان که به ضرب گلوله جنگی این شکارچیان غیر مجاز جان خود را از دست داده بودند، خبر داد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به واقعه کشته شدن دو محیط‌بان به ضرب گلوله جنگی شکارچیان غیر مجاز در منطقه حفاظت شده “فیله خاصه” استان زنجان گفت: پس از اطلاع از این اقدام، عملیات شناسایی و دستگیری متهمان با محوریت پلیس آگاهی و با همکاری ماموران پلیس امنیت عمومی آغاز شد و عاملان کشته شدن این دو محیط‌بان شناسایی و دستگیر شدند.

رحیم جهانبخش تصریح کرد: اطلاعات پلیس و تحقیقات صورت گرفته حاکی از این است که این دو محیط‌بان برای پرهیز از اقدامات غیرقانونی، قانون به کارگیری سلاح را رعایت کرده و قصد دستگیری آنان را در محیط حفاظت شده داشتند، ولی متهمان در اقدامی غافل ‌گیرانه این دو محیط‌بان را به ضرب گلوله کشتند.

جهانبخش با تاکید بر اینکه متهمان در بازجویی‌های اولیه به کشتن این دو محیط‌بان و شکار غیرمجاز اعتراف کردند، خاطرنشان کرد: ماموران در بازرسی از متهمان، سه قبضه اسلحه شکاری به همراه ابزارآلات شکار و مقداری گوشت شکار غیرمجاز کشف کردند.

روز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه، دو محیط بان به نام‌‌های مهدی مجلل و میکاییل هاشمی در منطقه حفاظت شده “فیله خاصه” استان زنجان، در پی درگیری با متخلفان و بر اثر اصابت گلوله سلاح جنگی، جان خود را از دست دادند.

با گذشت یک روز از این واقعه، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با کلامی که پنداشته می شود پیگیری های لازمه توسط نیروهای مذکور در زمان مقرر و در تاریکی شب اعمال نشده است، افزود: “هر چه در منطقه گشتیم این دو نفر را پیدا نکردیم تا اینکه با روشنایی هوا جنازه آنها پیدا شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید