خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ابوالفضل امان ‌الله از زندان تهران بزرگ آزاد شد

ابوالفضل امان ‌الله از زندان تهران بزرگ آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل امان ‌الله، عکاس شناخته شده ورزشی که روز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، عصر امروز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه از این زندان آزاد شد. آقای امان الله پیشتر توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۹۵ روز حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، ابوالفضل امان الله، عکاس ورزشی از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

او روز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، جهت تحمل دوران محکومیت ۹۵ روزه خود به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

هرچند از شرایط و چگونگی آزادی آقای امان الله اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال گفته می شود آزادی این شهروند در ارتباط با قانون مربوط به عدم حبس محکومین دارای محکومیت ۳ ماه حبس صورت گرفته است.

بازداشت و انتقال روز گذشته ابوالفضل امان الله به زندان تهران بزرگ، واکنش بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را به همراه داشت.

آقای امان الله اواخر سال ۹۷ در سمت مشاور ارتباطات و رسانه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب شد‌، همزمان پرونده‌ای در خصوص انتشار برخی مطالبی که در اینستاگرام منتشر کرده بود برای او گشوده شد.

این شهروند نهایتا توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۹۵ روز حبس تعزیری محکوم شد.

ابوالفضل امان الله، متولد ۱۳۵۵، عضو پیشین هیات ‌رئیسه انجمن ورزشی‌‌نویسان ایران است و پیشتر دبیر سرویس عکس روزنامه‌های ورزشی «گل» و «نود» بوده است. وی عکاسی در چهار دوره جام جهانی، رقابت‌های المپیک، مسابقات آسیایی و جام ملت‌های آسیا را نیز در کارنامه خود دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید