خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان دوران محکومیت؛ یاور سلطانی از زندان ماکو آزاد شد

با پایان دوران محکومیت؛ یاور سلطانی از زندان ماکو آزاد شد

خبرگزاری هرانا – یاور سلطانی، فعال ترک (آذربایجانی) اهل ماکو روز شنبه ۱۴ فروردین ماه، با پایان دوران محکومیت خود از زندان ماکو آزاد شد. آقای سلطانی در تاریخ ۱۷ آذرماه ۹۹، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان ماکو منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، یاور سلطانی، فعال ترک (آذربایجانی) اهل ماکو با پایان دوران محکومیت خود از زندان ماکو آزاد شد.

آقای سلطانی در تاریخ ۱۷ آذرماه ۹۹، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان ماکو منتقل شده بود.

یاور سلطانی در تاریخ ۲۳ تیرماه ۹۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه ماکو بازداشت و به زندان این شهرستان منتقل شد. گفته می‌شود وی از منتقدان نصب یک مجسمه در میدان اصلی شهر ماکو بوده است. وی نهایتا در تاریخ ۲۴ تیرماه با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی از زندان ماکو آزاد شد.

آقای سلطانی پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ ماکو به ریاست قاضی عرفانی علمداری از بابت اتهام “تشویش اذهان عمومی و دادن فراخوان جهت بر هم زدن نظم عمومی” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی میزان ۸ ماه از این محکومیت به مدت ۲ سال به حالت تعلیق در آمد.

یاور سلطانی فارغ‌التحصیل رشته مکانیک از دانشگاه ارومیه و دانشجوی رشته عمران در دانشگاه آزاد ماکو است.

آقای سلطانی پیش از نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. وی پیشتر در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۴ در جریان بازی تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و سیاه جامگان درپی اعتراض به برنامه فیتیله دستگیر و نهایتا با تودیع قرار آزاد شد. آقای سلطانی مدتی بعد توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو دادگستری تبریز به ریاست قاضی محمد علی پیری به اتهام «مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق ایجاد هیاهو و جنجال» به پنج میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس و سه میلیون ریال جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید