خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  تحسین دادرس با پایان ایام مرخصی به زندان مریوان بازگشت

تحسین دادرس با پایان ایام مرخصی به زندان مریوان بازگشت

خبرگزاری هرانا – تحسین دادرس زندانی سیاسی اهل مریوان با پایان مرخصی به زندان این شهر بازگشت. آقای دادرس که از مهرماه ۹۷ در حال تحمل دوران محکومیت ۶ سال خود است، روز پنجشنبه ۲۸ اسفندماه ٩٩ به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، تحسین دادرس زندانی سیاسی با پایان مرخصی به زندان مریوان بازگشت.

وی روز پنجشنبه ۲۸ اسفندماه ٩٩ به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۴ بهمن‌ماه سال گذشته، برای اولین بار طی دوران حبس، به مرخصی اعزام شده بود، اما روز بعد مورخ ۵ بهمن ماه، اداره اطلاعات مریوان مرخصی وی را لغو کرده و به زندان بازگردانده شد.

آقای دادرس در تاریخ ۹ آذر ۹۶، به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام بازداشت و پس از ۹ ماه در تاریخ ۸ مرداد ۹۷ با تودیع وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

تحسین دادرس که ۵ ماه از دوران بازداشت را در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات و ۴ ماه را هم در زندان سپری کرده بود نهایتا به تحمل ١١ سال حبس محکوم شد و پرونده وی پس از اعتراض به دادگاه تجدید نظر استان ارجاع داده شد و حکم صادره توسط دادگاه تجدیدنظر به شش سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. او پس از مدتی جهت تحمل دوران محکومیت به زندان مریوان منتقل شد.

این زندانی سیاسی مورخ ۱۴ فروردین‌ماه ۹۹، از زندان مریوان به زندان سنندج منتقل و در تاریخ ۲۵ شهریورماه مجددا به زندان مریوان بازگردانده شد.

تحسین دادرس، اهل روستای سردوش، از توابع شهرستان مریوان در استان کردستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید