خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۵ کارگر در سیرجان و شاهین‌شهر

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۵ کارگر در سیرجان و شاهین‌شهر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۱۶ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در سیرجان و ۴ کارگر در شاهین‌شهر طی حوادثی دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰، یک کارگر در کارگاه شن و ماسه شهرک صنعتی شماره یک شهرستان سیرجان، مصدوم شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان گفت: در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گیر کردن دست فردی در زیر نوار نقاله واقع در کارگاه شن و ماسه شهرک صنعتی شماره یک سیرجان، بلافاصله ستاد فرماندهی در ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه امروز، آتش نشانان ایستگاه شماره ۲ و آتش نشانی شهرک صنعتی را به محل حادثه اعزام کرد.

مهدی فیروزآبادی افزود: دست راست مرد میانسال در داخل کارگاه به علت نامعلومی، زیر نوار نقاله دستگاه ماند که از قسمت شانه قطع و بین غلتک باقی مانده بود.

وی تصریح کرد: قبل از رسیدن آتش نشانان به محل حادثه، فرد مذکور با تلاش عوامل اورژانس به سرعت به مرکز درمانی انتقال یافت.

او بیان کرد: آتش نشانان همزمان با ایمنی سازی محل حادثه و اطمینان از قطع جریان برق، با استفاده از تجهیزات مورد نیاز عملیات را آغاز کردند و پس باز کردن قطعات دستگاه، عضو قطع شده را بیرون آوردند که به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

مصدومیت ۴ کارگر در شاهین شهر

به گزارش خبرگزاری الف، روز یکشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۰، رئیس حوادث و فوریت‌های پزشکی اورژانس شهرستان شاهین‌شهر و میمه، از مصدومیت ۴ کارگر طی حادثه ای در شرکت پلار در شهرک صنعتی مورچه‌خورت این شهرستان، خبر داد.

سعید جعفری گفت: ۴ کارگر شرکت پلار در شهرک صنعتی مورچه‌خورت براثر پاشیده شدن نوعی اسید از ناحیه چشم، صورت، سر و گردن مصدوم شدند.

وی افزود: دو نفر از مصدومان دچار صدمه چشمی و دو نفر دیگر با درجه مصدومیت کمتر از ناحیه صورت و گردن دچار سوختگی اسیدی شدند.

جعفری با بیان اینکه در بررسی‌ها نتوانستیم نوع اسیدی را که کارگران را مصدوم کرده بود تشخیص دهیم، اما شرکت پلار در حال بررسی علل این حادثه است، در خاتمه گفت: پس از اعلام حادثه دو دستگاه آمبولانس به شهرک مورچه‌خورت اعزام شد و مصدومان به بیمارستان‌های فیض و موسی کاظم اصفهان منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید