خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ماهر کعبی از زندان اردبیل آزاد شد

ماهر کعبی از زندان اردبیل آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ماهر کعبی زغیب، زندانی سیاسی در تبعید روز جمعه ۱ اسفندماه ۹۹ با پایان دوره محکومیت خود از زندان اردبیل آزاد شد. آقای کعبی در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۰ بازداشت و مدتی بعد در دادگاهی ۲۰ دقیقه‌ای به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۱ اسفندماه ۱۳۹۹، ماهر کعبی زغیب، زندانی سیاسی در تبعید با پایان دوره محکومیت خود از زندان اردبیل آزاد شد.

آقای کعبی در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی در مدت بازداشت از طریق بسته شدن به تخت و تحمل ضربات شلاق شکنجه شد و نهایتا مجبور به انجام اعترافات تلویزیونی شد.

هرانا پیشتر در گزارشی شرحی اجمالی از سرگذشت وی و جلوه‌هایی از نقض حقوق انسانی این زندانی تبعیدی را منتشر کرد.

ماهر کعبی در دادگاهی ۲۰ دقیقه‌ای و بدون داشتن وکیل از بابت اتهامات “عضویت در یکی از گروه‌های اپوزسیون عرب، تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با شبکه‌های معاند و ارسال اخبار دروغین به منظور سیاه نمایی وجهه جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌الملل و نیز تحریک شهروندان جهت اقدام علیه امنیتی ملی (ایفای نقش در تظاهرات ۱۵ آوریل اهواز)” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای کعبی در مردادماه ۹۲ به زندان اردبیل تبعید شد و تا زمان آزادی دوره محکومیت خود را در این زندان سپری می‌کرد.

 ماهر کعبی، فرزند رحیم تا پیش از بازداشت ساکن شهرستان شوش در استان خوزستان بود. او در زمان بازداشت، دانشجوی رشته عمران در مقطع کاردانی بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید