خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  سه تن از محکومین اعتراضات دی ماه ۹۶ آزاد شدند

سه تن از محکومین اعتراضات دی ماه ۹۶ آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، زانیار فتاحی، دانیال بندگی منفرد و سید احمد حسینی سه تن از محکومان اعتراضات دی ماه ۹۶، به دنبال صدور بخشنامه عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات، از زندان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، اخیرا سه تن از محکومان اعتراضات دی ماه ۹۶، به نام های زانیار فتاحی، دانیال بندگی منفرد و سید احمد حسینی از زندان آزاد شدند.

آزادی این افراد به دنبال بخشنامه عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات صورت گرفته است.

چندی پیش رئیس قوه قضائیه در نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات یک هزار و ۸۴۹ زندانی که شامل ۱۰۰ نفر از محکومین امنیتی نیز می شود را ارائه کرد و این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت آیت الله خامنه ای قرار گرفت.

گفته می شود که این ۱۰۰ زندانی، تعدادی از زندانیان بازداشت شده در جریان اعتراضات آبان ماه سال ۹۸ را نیز شامل می‌شود.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند. رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید