خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  سجاد شهیری جهت تحمل حبس راهی زندان نقده شد

سجاد شهیری جهت تحمل حبس راهی زندان نقده شد

خبرگزاری هرانا – سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی) امروز شنبه ۱۴ فروردین ماه، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای شهرستان نقده بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان این شهر منتقل شد. آقای شهیری پیشتر توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان نقده به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی) پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای نقده بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان این شهر منتقل شد.

آقای شهیری پیشتر توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان نقده به ریاست قاضی امیر کیومرثی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. نهایتا این حکم عینا به تایید شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی رسید.

سجاد شهیری روز پنج‌شنبه ۲۶ دیماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی محل سکونت خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

وی در تاریخ ۱۲ اسفندماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل و نهایتا  در تاریخ ۲۸ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

سجاد شهیری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز را دارد. وی پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به بیست روز حبس کاهش پیدا کرد.

آقای شهیری در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ نیز به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید