خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  با حکم دادگاه انقلاب؛ جوانمیر مرادی به یک سال حبس محکوم شد

با حکم دادگاه انقلاب؛ جوانمیر مرادی به یک سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۴ فروردین‌ماه، جوانمیر مرادی فعال کارگری اهل کرمانشاه، توسط دادگاه انقلاب این شهر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای مرادی اواسط دی‌ماه سال ۹۹، توسط نیروهای امنیتی در کرمانشاه بازداشت و حدود ده روز بعد با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، جوانمیر مرادی فعال کارگری اهل کرمانشاه، توسط دادگاه انقلاب این شهر به حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه صادر شده، آقای مرادی از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام، به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بنابر این گزارش، جوانمیر مرادی روز شنبه ۱۴ فروردین‌ماه از طریق تماس تلفنی جهت ابلاغ رأی دادگاه به شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه احضار و حکم دادگاه بدوی به وی ابلاغ شده است.

جوانمیر مرادی روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی، از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد.

سپس وی روز پنجشنبه ۲۵ دی ۹۹، با دریافت ابلاغیه ای بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه‌های مخالف نظام به شعبه چهارم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه احضار و تفهیم اتهام شد. پس از آن قرار منع تعقیب وی از بابت اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام توسط بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه صادر شده و پرونده وی جهت رسیدگی به اتهام دیگر به دادگاه انقلاب کرمانشاه ارجاع شد.

در نهایت این فعال کارگری روز دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، طی ابلاغیه ای جهت رسیدگی به اتهام مطروحه به شعبه یک دادگاه انقلاب این شهرستان احضار شد.

مصادیق اتهام تبلیغ علیه نظام که به آقای مرادی نسبت داده شده‌اند، شامل بازنشر فراخوان بازنشستگان به تجمع برای ٢١ دی ٩٩، در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، جمع آوری کمک های خوراکی و بهداشتی برای کودکان کار و انتشار گزارش و تصاویر از شرایط کار و زندگی کودکان کار در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، اعتراض به اعدام نوید افکاری و روح الله زم، تهیه و انتشار پیام ویدئویی به مناسبت سالگرد کشته شدگان در اعتراضات آبان ٩٨ و انجام مصاحبه‌هایی در مورد وضعیت زندانیان سیاسی، اعتراضات و اعتصابات کارگری با رسانه‌های خارج از ایران هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید