خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  پس از تحمل ۱۰ سال حبس؛ خطر اعدام قریب الوقوع یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز

پس از تحمل ۱۰ سال حبس؛ خطر اعدام قریب الوقوع یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در خطر اجرای قریب الوقوع حکم قرار دارد. علیرغم چندین سال تلاش خانواده این زندانی و همچنین تامین مبلغ درخواستی خانواده مقتول جهت اخذ رضایت، اولیای دم در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۹، با پرداخت تفاضل دیه درخواست اجرای حکم را مطرح کرده اند. این زندانی از سال ۹۰ در زندان عادل آباد شیراز و در حال تحمل حبس است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی محکوم به اعدام در زندان عادل آباد شیراز در خطر اجرای قریب الوقوع اجرای حکم قرار دارد.

هویت این زندانی که در سال ۱۳۹۰ از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده است، ارسلان زارع، ۴۳ ساله توسط هرانا احراز شده است.

بک منبع نزدیک به خانواده این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “با سال ها تلاش خانواده آقای زارع و بسیاری از فعالان، در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۹۷ در حالیکه ارسلان جهت اجرای حکم به پای چوبه دار منتقل شده بود اولیای دم با دادن فرصتی دوباره برای جلب رضایت آنان موافقت کرد. این روند تا بدان جا پیش رفت که برخی از اولیای دم گذشت خود را از اعدام اعلام کردند اما به دلیل اینکه همچنان در میان خانواده مقتول افرادی حاضر به رضایت نشدند این مسئله به جایی نرسید.”

ارسلان زارع، زندانی متهم به قتل که ۱۰ سال گذشته را تحت حکم اعدام در زندان عادل آباد شیراز سپری کرده مدعی است که تحت فشار بازجویی ها به قتل مقتول (با نام خانوادگی کشاورز) اعتراف کرده و مرتکب قتل نشده است.

نهایتا در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ و تنها ۳ روز پیش از عید نوروز ۱۴۰۰، خانواده مقتول با پرداخت تفاضل دیه درخواست اجرای حکم را مطرح کردند و این زندانی در آستانه اجرای حکم اعدام قرار گرفته است.

به گفته این منبع، دادیار ناظر زندان صرفا به شرط بخشش مابه تفاوت تفاضل دیه پرداختی با تفاضل دیه سال جدید (که توسط اولیای دم پرداخت شده) توسط متهم به قتل با اجرایی نشدن حکم او پیش از تعطیلات نوروز موافقت کرده و اجرای حکم را به روزهای آتی موکول کرده است. ارسلان زارع پس از تحمل ۱۰ سال حبس تحت حکم اعدام، در خطر اجرای حکم قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید