خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۰, 23rd of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ ساعت ۲۲:۲۴:۲۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  بحران کرونا در زندان ها؛ نگرانی از گسترش بیماری در زندان اوین در سایه ضعف مدیریت

بحران کرونا در زندان ها؛ نگرانی از گسترش بیماری در زندان اوین در سایه ضعف مدیریت

خبرگزاری هرانا – مشاهده علائم کرونا در میان چند تن از زندانیان اندرزگاه ۸ زندان اوین موجب افزایش نگرانی در خصوص شیوع گسترده این ویروس در میان زندانیان این اندرزگاه شده است. دستکم پنج تن از زندانیان در سالن ۷ این اندرزگاه دارای علائم مشکوک به ویروس کرونا هستند که از این تعداد ۳ تن به بهداری زندان منتقل شده اند. این در حالی است که در نبود امکانات و تمهیدات پیشگیرانه، سالن هواخوری تمام سالن های این اندرزگاه مشترک بوده و اقدامی در این خصوص جهت فاصله گذاری میان زندانیان صورت نگرفته است. اندرزگاه ۸ زندان اوین غالبا محل نگهداری زندانیان سیاسی این زندان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در سایه ضعف مدیریت؛ مشاهده علائم کرونا در میان چند تن از زندانیان اندرزگاه ۸ زندان اوین موجب افزایش نگرانی در خصوص شیوع گسترده ویروس کرونا در میان زندانیان این اندرزگاه شده است.

دستکم پنج تن از زندانیان در سالن ۷ این اندرزگاه دارای علائم مشکوک به ویروس کرونا هستند که از این تعداد ۳ تن به بهداری زندان منتقل شده اند.

این در حالی است که در نبود امکانات و تمهیدات پیشگیرانه، سالن هواخوری تمام سالن های این اندرزگاه مشترک بوده و اقدامی در این خصوص جهت فاصله گذاری میان زندانیان بجز تعطیلی کتابخانه و چایخانه صورت نگرفته است.

در آذرماه سال ۹۹ جمعی از زندانیان سیاسی این اندرزگاه ۸ زندان اوین با انتشار یک بیانیه ضمن اشاره به شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور و زندان ها، نسبت به احتمال وقوع “سونامی مرگ” در زندان های کشور هشدار داده و خواهان آزادی بی قید و شرط زندانیان و یا دستکم اعزام به مرخصی آنان شدند. این زندانیان در بخشی از این بیانیه با اشاره به فضای محدود و انبوه زندانیان در زندان ها بدون امکانات بهداشتی پیشگیرانه و رعایت فاصله‌ی اجتماعی نوشتند “از این پس هر زندانی که به بیماری کرونا مبتلا شود، مصداق آزار و شکنجه و چنانچه به همین بیماری جان خود را از دست دهد، مرگش قتل عمد محسوب خواهد شد”.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید