خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۲ زندانی از اعدام در فردیس و خرم آباد

رهایی ۲ زندانی از اعدام در فردیس و خرم آباد

خبرگزاری هرانا – ۲ زندانی در فردیس و استان لرستان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم، از مجازات اعدام رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری فارس، یک زندانی زن تبعه کشور افغانستان در شهرستان فردیس واقع در استان البرز، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، دو سال قبل با مشاجره حسنیه ۲۴ ساله و شوهرش، طی یک حادثه شوهر برحسب اتفاق، کشته می‌شود و حسنیه به جرم قتل همسر، به زندان می‌افتد. در زمان وقوع قتل، حسنیه باردار بوده و فرزند آخرش را در زندان به دنیا می آورد که حالا یک و نیم ساله است.

حسین ناصرخاکی دادستان  فردیس در خصوص این پرونده  می‌گوید: با تلاش و پیگیری انجمن حمایت از زندانیان فردیس پس از ۲ سال، تنها ولی دم مقتول این پرونده که مادر او و ساکن در کشور افغانستان است، شناسایی و حاضر به رضایت شد و در سال جدید اقدامات قانونی برای سفر ولی دم پرونده به ایران و اخذ رضایت انجام شد. همچنین برای رضایت از سوی ولی دم مبلغ ۵۰ میلیون تومان درخواست شده که توسط انجمن حمایت از زندانیان فردیس و از منابع نیکوکاران پرداخت خواهد شد تا هر چه زودتر حسنیه بتواند به آغوش خانواده و برای سرپرستی فرزندانش برگردد.‌

رهایی یک زندانی از اعدام در استان لرستان

به گزارش خبرگزاری ایرنا، یک زندانی محکوم به اعدام در استان لرستان، با کسب رضایت از اولیای دم، از مجازات اعدام رهایی یافت.

رییس کل دادگستری لرستان گفت: امروز با جلب کمک های خیرین و همکاری ستاد دیه ۱۳۰ زندانی آزاد شدند و یک محکوم به اعدام رهایی یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید