خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  با وساطت ابراهیم حاتمی کیا؛ چهار زندانی امنیتی پس از گذشت ۲۰ سال آزاد شدند

با وساطت ابراهیم حاتمی کیا؛ چهار زندانی امنیتی پس از گذشت ۲۰ سال آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – با درخواست ابراهیم حاتمی ‎کیا از رئیس قوه قضاییه و به دنبال موافقت وی، چهار زندانی امنیتی به نام های خالد حردانی، رسول حردانی، فرهنگ‌ پورمنصوری و شهرام پورمنصوری پس از تحمل ۲۰ سال حبس، شامل عفو شده و از زندان رجایی شهر کرج آزاد شدند. این زندانیان در سال ۷۹ در جریان یک هواپیما ربایی بازداشت و خالد حردانی، فرهنگ‌ پورمنصوری و شهرام پورمنصوری به اعدام و رسول حردانی به ٢٢ سال حبس محکوم شد. پس از مدتی احکام اعدام صادره این سه زندانی به حبس ابد تقلیل یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، خالد حردانی، رسول حردانی، فرهنگ‌ پورمنصوری و شهرام پورمنصوری زندانیان امنیتی از زندان آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، این زندانیان با درخواست و پیشنهاد ابراهیم حاتمی کیا، پس از گذشت ۲۰ سال با موافقت رئیس قوه قضاییه شامل عفو شده و از زندان رجایی شهر آزاد شدند.

مورخ ۲۳ آبان ۱۳۷۹، یکی از پروازهای اهواز به بندرعباس مورد هواپیماربایی قرار گرفت که در این رابطه ۱۸ نفر شامل ۴ زن و ۱۴ مرد بازداشت شدند.

فرهنگ و شهرام پورمنصوری دو پسر خانواده، خالد حردانی، داماد خانواده، رسول برادر وی، ندا دختر خانواده و همسر خالد و همچنین مادر خانواده پورمنصوری به عنوان متهمان اصلی این رویداد در شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و متهمان ردیف اول یعنی خالد و برادران پورمنصوری در کنار سایر مجازات ها به اعدام، رسول حردانی به ٢٢ سال حبس و بقیه به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم شدند.

احکام اعدام این سه زندانی در شعبه ۳۱ دیوان‌عالی کشور تایید شد و پس از فراز و نشیب‌های طولانی این احکام اعدام با یک درجه تخفیف به حبس ابد تقلیل پیدا کرد.

لازم به ذکر است، شهرام پورمنصوری، فرهنگ پورمنصوری و رسول حردانی هر سه هنگام بازداشت زیر ۱۸ سال سن داشتند.

مادر این خانواده نیز که یک‌سال‌ونیم حبس شامل ۴۵ روز انفرادی را تحمل کرد و از آن زمان دچار بیماری قند و دیسک کمر شد.

این زندانیان طی دوران حبس بارها در اعتراض به وضعیتشان دست به اعتصاب غذا زدند و به دفعات از رسیدگی پزشکی محروم بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید