خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان ایام مرخصی؛ علی واثقی به زندان اردبیل بازگشت

با پایان ایام مرخصی؛ علی واثقی به زندان اردبیل بازگشت

خبرگزاری هرانا –  علی واثقی، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز دوشنبه ۲ فروردین ماه، با پایان ایام مرخصی به زندان اردبیل بازگشت. آقای واثقی در تاریخ ۲۵ اسفندماه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۰، علی واثقی، فعال ترک (آذربایجانی)، با پایان ایام مرخصی به زندان اردبیل بازگشت.

آقای واثقی در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه و به مدت یک هفته به مرخصی اعزام شده بود.

برادر وی رضا واثقی نیز ۱۶ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی به مدت یک هفته از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد و در تاریخ ۲۳ اسفندماه با پایان ایام مرخصی به زندان اردبیل بازگشت.

علی واثقی و بردارش رضا واثقی پیشتر در تاریخ ۲۱ خردادماه سال جاری، در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت و در تاریخ ۲۷ خرداد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. محل کسب این شهروندان نیز روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شد.

رضا و علی واثقی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی مهدوی راد پیشتر به تربیت به ۲ و ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند. از مصادیق صدور حکم علیه این شهروندان انتشار آثار ضرب و شتم نیروهای امنیتی بر روی بدنشان در فضای مجازی و همچنین نوشتن جمله «زنده باد قهرمانانی که در راه آزادی تلاش می‌کنند» در تلگرام رضا واثقی عنوان شده است.

نهایتا این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی عتباتی و مستشاری سیدشاکر موسوی قدیر محمدی از بابت اتهامات مشارکت در تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق چاپ شب نامه و فعالیت تبلیغی علیه نظام برای رضا واثقی تایید و برای علی واثقی به ۲ سال حبس تعزیری تقیل یافت.

علی و رضا واثقی در آبان‌ماه سال جاری پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اردبیل بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اردبیل منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید