خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  طبیب تقی زاده از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

طبیب تقی زاده از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – سید طبیب تقی زاده، روزنامه‌نگار امروز جمعه ۲۹ اسفندماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. آقای تقی زاده از تاریخ ۲۶ آذرماه امسال در حال سپری کردن دوران محکومیت ۱ ساله خود است. محکومیت تعلیقی این روزنامه نگار تابستان امسال با اعتراض دادستان تهران مواجه شده و پس از تشکیل دادگاه تجدیدنظر بدون اطلاع وی محکومیت او به ۱ سال حبس تعزیری تغییر داده شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۹، سید طبیب تقی زاده، روزنامه‌نگار از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای تقی زاده، صبح امروز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و به مدت ۱۵ روز صورت گرفته است.

آقای تقی زاده پیشتر در تاریخ ۲۶ دیماه در پی حمله بیماری ام اس دچار گرفتگی عضلات و درد شدید شده، تنها ۲ بار به بهداری زندان اعزام و مجددا به بند منتقل شده بود. مسئولان زندان به او اعلام کرده‌ بودند که به دلیل قیمت بالای داروها باید خود هزینه درمان را تقبل کند و به بیمارستان خارج از زندان اعزام نخواهد شد. وی از ۳ سال پیش از ام اس رنج ‌می‌برد.

طبیب تقی زاده در سال ۹۴ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۳۶ روز و پس از سکته قلبی در بازداشتگاه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

او اردیبهشت‌ماه ۹۷ توسط شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی شهمیرزادی از بابت اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با رسانه های معاند نظام به ۲ سال حبس که به مدت ۵ سال به حال تعلیق در آمده بود محکوم شد. این محکومیت مردادماه همان سال با افزایش مواجه شد. وی به مدت ۵ سال از فعالیت رسانه‌ای حرفه‌ای، به مدت ۳ سال از عضویت در احزاب و جریان‌های سیاسی، برای ۳ سال از فعالیت در فضای مجازی و مدت ۳ سال از خروج از کشور محروم شد.

دادگاه در خصوص مصادیق اتهام این روزنامه نگار به بازتاب اخبار وبسایت “بازتاب امروز” در رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور استناد کرده است.

آقای تقی زاده از تاریخ ۲۶ آذرماه امسال در پی احضار به واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد. محکومیت تعلیقی این روزنامه نگار تابستان امسال با اعتراض دادستان تهران مواجه شده و پس از تشکیل دادگاه تجدیدنظر بدون اطلاع آقای تقی زاده محکومیت او به ۱ سال حبس تعزیری تغییر داده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید