خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  میرموسی ضیاگرگری به یک سال و مختار ابراهیمی به ۱۰ سال حبس محکوم شدند

میرموسی ضیاگرگری به یک سال و مختار ابراهیمی به ۱۰ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – میرموسی ضیا گرگری و مختار ابراهیمی، دو فعال ترک (آذربایجانی) توسط دادگاه انقلاب شهرستان مراغه به ترتیب به ۱ و ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این شهروندان در شهریورماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی در شهرستان های نقده و مراغه بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میرموسی ضیا گرگری و مختار ابراهیمی، دو فعال ترک (آذربایجانی) مجموعا به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

بر اساس حکم صادره توسط دادگاه انقلاب شهرستان مراغه به ریاست قاضی جباری، مختار ابراهیمی از بابت اتهام “تشکیل دسته و گروه علیه نظام و عضویت در کانالهای و گروههای معاند نظام” به ۱۰ سال حبس تعزیری و سید موسی ضیاء گرگری از بابت اتهام”فعالیت تبلیغی علیه نظام”به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

این حکم اخیرا به صورت شفاهی به وکیل مدافع این شهروندان ابلاغ شده است.

مختار ابراهیمی در تاریخ ۵ شهریورماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۲۱ روز به زندان مراغه منتقل شد. وی مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

میرموسی ضیا گرگری روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان نقده بازداشت شد. وی در تاریخ ۲۷ شهریورماه طی تماسی با خانواده خود از انتقالش به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داد. او نهایتا روز دوشنبه ۱۴ مهرماه طی تماسی با خانواده خود از انتقالش به زندان مراغه خبر داد و پس از دو روز از زندان مراغه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید