خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن دو کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرستان بانه

زخمی شدن دو کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرستان بانه

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرستان بانه دو کولبر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل کولبرنیوز، روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه ۹۹، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرهای بانه دو کولبر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، هویت آنها، بیستون محمد پور و سلام مالته عنوان شده است.

در این گزارش گفته شده است که آقای محمد پور، جهت مداوا به بیمارستانی در شهر تبریز منتقل شده و از ناحیه دست تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید