خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم همزمان با رهایی سه زندانی از چوبه دار

صدور حکم اعدام برای یک متهم همزمان با رهایی سه زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل توسط دادگاه کیفری این شهر به اعدام محکوم شد. همچنین ۳ زندانی در شهرهای خنداب و خرم آباد که پیشتر در دو پرونده جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. در خبری دیگر رئیس کل دادگستری استان گستان از بازگشت ۲۶ محکوم به اعدام به زندگی در سال جاری با گذشت اولیای دم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم به قتل توسط دادگاه کیفری تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، نیمه شب ۱۷تیرماه سال ۹۹ جسد نیمه جان پسر جوانی به نام یاور به بیمارستان شهدای پاکدشت منتقل شد که پس ساعاتی جان باخت.

دوست یاور که وی را به بیمارستان رسانده بود پسر ۲۱ ساله ای به نام عبدل را عامل این حادثه معرفی کرد و روز بعد متهم بازداشت شد.

پسر جوان به قتل اعتراف کرد و در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست اعدام را مطرح کردند.

سپس عبدل روبروی قضات ایستاد و گفت: آن شب در خانه یکی از دوستان میهمان بودیم. ما مشغول بازی پاسور شدیم اما چون یاور تقلب کرده بود سر بازی با او درگیر شدم. درگیری میان ما بالا گرفت من که در یک لحظه کنترل اعصابم را از دست داده بودم با کارد میوه خوری به یاور حمله کردم و چند ضربه به او زدم. وقتی یاور روی زمین افتاد ترسیدم و فرار کردم. اما من از دوستانم خواستم تا یاور را با ماشین خودش به بیمارستان برسانند.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت :باور کنید من خصومت قبلی با یاور نداشتم و نمی‌خواستم او را بکشم. نمی دانم چطور شد که کنترل اعصابم را از دست دادم و به سمت او حمله ور شدم اما هرگز فکر نمی‌کردم او با ضربه کارد میوه خوری کشته شود .

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده عبدل را به اعدام محکوم کردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در خنداب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، یک زندانی شهر خنداب در استان مرکزی با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، مهدی چگینی جوان ۱۶ ساله خندابی سال ۹۶ در یک درگیری توسط یک پسر ۲۵ ساله به قتل رسید. متهم در نهایت بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شد.

با گذشت اولیای دم، متهم از مجازات اعدام رهایی یافت.

رهایی ۲ زندانی از اعدام در خرم‌آباد

به گزارش فارس، ۲ متهم به قتل در خرم آباد با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافتند.

بر اساس این گزارش، پنج سال پیش در پی یک درگیری در روستای دیناروند یک جوان جان باخت که ۲ متهم در این خصوص بازداشت و به اعدام محکوم شدند.

با گذشت اولیای دم این ۲ زندانی از مجازات اعدام رهایی یافتند.

رهایی ۲۶ زندانی از اعدام در گلستان طی سال جاری

به گزارش میزان، رئیس کل دادگستری استان گستان از بازگشت ۲۶ محکوم به اعدام به زندگی در سال جاری با گذشت اولیای دم خبر داد.

هادی هاشمیان، اظهار کرد: پارسال نیز با کمک شورای حل اختلاف استان گلستان ۱۶ محکوم به اعدام در چند قدمی اجرای حکم به زندگی بازگشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید