خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بهنام شیخی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

بهنام شیخی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه، از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. آقای شیخی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه امسال جهت تحمل مدت محکومیت ۲ ساله بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۹، بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی) از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای شیخی، در آستانه تعطیلات نوروز و به مدت ۱۹ روز صورت گرفته است.

بهنام شیخی به همراه حمید منافی، علیرضا فرشی، اکبر آزاد و سه تن دیگر به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در اسفندماه ۱۳۹۲ در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

این شهروند در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان هر یک از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

وی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه امسال جهت تحمل مدت محکومیت خود توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید