خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ دو نوکیش مسیحی مجموعا به ۱۱ سال حبس محکوم شدند

دادگاه تجدیدنظر؛ دو نوکیش مسیحی مجموعا به ۱۱ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – در آذرماه امسال، سارا احمدی و همایون ژاوه، دو نوکیش مسیحی توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران مجموعا به ۱۱ سال حبس محکوم شدند. از سوی دیگر این افراد به عنوان مجازات تکمیلی به منع خروج از کشور و عضویت در احزاب و گروه‌های اجتماعی به مدت دو سال و ارائه خدمات عمومی رایگان به معلولین ذهنی به مدت ۶ ماه شامل روزی ۴ ساعت محکوم شده اند. آنها آبان‌ماه سال جاری در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ماده ۱۸، دادگاه تجدید نظر استان تهران در تاریخ ۱۸ آذر ماه ۹۹، سارا احمدی و همسرش همایون ژاوه، دو نوکیش مسیحی را مجموعا به ۱۱ سال حبس محکوم کرد.

بر اساس این حکم، خانم احمدی از بابت اتهام برهم زدن امنیت ملی از طریق اداره کردن دستجات، شبه دستجات و گروه‌های غیرقانونی “مسیحیت تبشیری صهیونیستی”، به ۸ سال حبس و آقای ژاوه از بابت اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در “مسیحیت تبشیری صهیونیستی”، به ۳ سال حبس محکوم شدند. این نوکیشان مسیحی همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به منع خروج از کشور و عضویت در احزاب و گروه‌های اجتماعی به مدت دو سال و ارائه خدمات عمومی رایگان به معلولین ذهنی به مدت ۶ ماه شامل روزی ۴ ساعت محکوم شده اند.

سارا احمدی و همایون ژاوه در تاریخ ۲۱ آبان ۹۹، در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران با ریاست قاضی ایمان افشاری به ترتیب به ۱۱ و ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

گفته می شود که دادگاه مذکور احکام صادره را به شعبه ۱۱ اجرای کیفری «شهید مقدس اوین» فرستاده ‌است.

این دو نوکیش مسیحی در تاریخ ۲۴ خردادماه ۹۹ در آمل پس از تفتیش منزل استیجاری و تفریحیشان توسط مامورین امنیتی بازداشت شدند.

خانم احمدی نهایتا با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد. همچنین آقای واژه در تاریخ ۳ شهریورماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه دویست میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

سارا احمدی نوکیش مسیحی متولد ۱۳۵۷ و همسر وی همایون ژاوه متولد ۱۳۳۷ که از بیماری پارکینسون رنج میبرد، ساکن تهران هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید