خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در نهاوند

بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در نهاوند

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند از شناسایی و بازداشت یک متهم که اقدام به آزار دو قلاده سگ و انتشار فیلم آن در فضای مجازی کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام عباس آزادبخت، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند، یک متهم به حیوان آزاری در یکی از روستاهای بخش زرین دشت این شهرستان بازداشت شد.

عباس آزادبخت در این باره گفت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا و دریافت گزارشات واصله مبنی بر آزار رساندن به دو قلاده سگ، رسیدگی به این موضوع در دستور کار مرجع قضایی قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند افزود: طی اقدامات کارشناسان پلیس فتا، یک متهم در این خصوص شناسی و بازداشت شد.

حیوان‌ آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب می شود. در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود. حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می کند؛ از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است و در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی ، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری ها به شمار می رود که با شدت و ضعف هایی بروز می یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید