خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه مطبوعات؛ خبرگزاری فارس و روزنامه های فرهنگ آشتی و مغرب مجرم شناخته شدند

دادگاه مطبوعات؛ خبرگزاری فارس و روزنامه های فرهنگ آشتی و مغرب مجرم شناخته شدند

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۴ اسفندماه، مدیر مسئول خبرگزاری فارس به همراه سه خبرنگار در دو پرونده مجزا و همچنین مدیر مسئول روزنامه فرهنگ آشتی و روزنامه مغرب در دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز یکشنبه ۲۴ اسفندماه ۹۹، در جریان رسیدگی به سه پرونده مدیر مسئول خبرگزاری فارس به همراه سه خبرنگار در دو پرونده مجزا، مدیر مسئول روزنامه فرهنگ آشتی و همچنین مدیر مسئول روزنامه مغرب، در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور هیات منصفه، مجرم شناخته شدند.

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات گفت: پرونده اول مربوط به مدیر مسئول خبرگزاری فارس و دو خبرنگار به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر رسیدگی شد و هیات منصفه در اتهام یاد شده، متهمین را با اکثریت آرا مجرم و در این اتهام مستحق تخفیف دانست.

احمد مومنی راد افزود: پرونده دیگری نیز مربوط به مدیر مسئول خبرگزاری فارس و یک خبرنگار به اتهام نشر مطالب خلاف واقع رسیدگی شد و هیات منصفه با اکثریت آراء متهمان را در خصوص اتهام مذکور مجرم دانست و همچنین با اکثریت آراء آنها را در این اتهام مستحق تخفیف دانست.

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات گفت: پرونده سوم دو متهم مدیر مسئول روزنامه فرهنگ آشتی و مدیر مسئول روزنامه مغرب به اتهام توهین به رهبری و نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر رسیدگی شد و هیات منصفه با اکثریت آراء در خصوص اتهام توهین به رهبری متهمان را مجرم ندانست. بعلاوه هیات منصفه با اکثریت آراء در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهمان را مجرم دانست و با اکثریت آراء متهمان را مستحق تخفیف دانست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید