خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹, 23rd of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ ساعت ۱۷:۵۷:۲۵

    خانه  > slide, زندانیان  >  راحله احمدی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

راحله احمدی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – راحله احمدی، فعال مدنی زندانی امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه از زندان اوین به مرخصی درمانی  یک هفته‌ای اعزام شد. خانم احمدی از بهمن‌ماه ۹۸ دوران محکومیت ۳۱ ماهه خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کند. تست کرونای صبا کردافشاری دختر خانم احمدی که از خردادماه ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند، امروز مثبت اعلام شد و گفته شده وی به زودی به قرنطینه منتقل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۹، راحله احمدی، فعال مدنی از زندان اوین به مرخصی درمانی اعزام شد.

اعزام خانم احمدی به مرخصی درمانی با تودیع قرار وثیقه و به مدت یک هفته صورت گرفته است. راحله احمدی پیشتر در پی تبعید دخترش صبا کردافشاری به زندان قرچک ورامین با مشکلات پزشکی ناشی از فشار عصبی مواجه و دچار پارگی دیسک شده و برای راه رفتن نیازمند به استفاده از واکر شده بود.

راحله احمدی در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۸ بازداشت و پس از تفهیم اتهام در دادسرا ابتدا به قرنطینه زندان قرچک ورامین و نهایتا به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین موسوم به بند ۲-الف منتقل شد. خانم احمدی نهایتاً در تاریخ ۲۱ تیرماه با پایان مراحل بازجویی به زندان قرچک بازگردانده شد و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات راحله احمدی در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۸ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد و از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق همکاری با رسانه های «معاند»” به ۳ سال و شش ماه حبس، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” به ۸ ماه حبس و در مجموع به ۴ سال و ۲ ماه حبس محکوم شد. وی از بابت اتهام “تشویق به فساد از طریق کشف حجاب در اماکن عمومی و انتشار آن در فضای مجازی” نیز تبرئه شد.

از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۳ سال و شش ماه حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق همکاری با رسانه های «معاند»” در خصوص خانم احمدی قابل اجرا بود. این حکم نهایتا با عدم اعتراض به رای صادره و تسلیم به رای، به ۲ سال و هفت ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

راحله اصل احمدی نهایتا در تاریخ ۲۶ بهمن ۹۸ پس از حضور در شعبه ۳ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تهران بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد.

صبا کردافشاری، فعال مدنی زندانی و دختر راحله احمدی نیز دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند. تست کرونای خانم کردافشاری امروز مثبت اعلام شد و گفته شده وی به زودی به قرنطینه منتقل خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید