خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام, اندیشه و بیان  >  سامان کریمی با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج آزاد شد

سامان کریمی با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سامان کریمی، زندانی سیاسی روز پنج‌شنبه ۱۴ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان سنندج آزاد شد. حکم اعدام آقای کریمی پیشتر توسط دیوان عالی کشور نقض و پرونده وی جهت رسیدگی دوباره به شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به عنوان شعبه هم‌عرض ارجاع داده شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۹، سامان کریمی، زندانی سیاسی از زندان سنندج آزاد شد.

آزادی آقای کریمی با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

سامان کریمی در تاریخ ۱۷ آبان ۹۷ در تپه سلیمان بگ در بانه توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه شهرافر سنندج منتقل شد. او نهایتا پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی به زندان سنندج منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سامان کریمی در تاریخ ۲۱ آبان ۹۸ در شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی برگزار و در تاریخ ۳۱ آذر ۹۸ از بابت اتهامات بغی، عضویت و همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به اعدام و ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم اوایل شهریور ماه امسال توسط شعبه ۲۷ دیوان عالی کشور نقض و پرونده به شعبه صادرکننده حکم بازگردانده شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای کریمی زندانی در تاریخ ۹ اسفندماه امسال در دادگاه انقلاب سنندج برگزار شد و پس از آن دستور آزادی وی با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج صادر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید