خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹, 23rd of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ ساعت ۲۲:۴۰:۵۸

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۳ اسفندماه، شماری از کارگران شبکه آب و فاضلاب اهواز در مقابل ساختمان استانداری و جمعی از مالباختگان شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل ساختمان دادگاه مفاسد اقتصادی واقع در خیابان خیام شمالی در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۳ اسفندماه ۹۹، شماری از کارگران شبکه آب و فاضلاب اهواز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

این کارگران حاضر در این تجمع گفتند: “مطالبات ده‌ها نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب اهواز چند ماه است پرداخت نشده و ما در این شرایط سخت کرونایی بارها خواستار پرداخت این مطالبات شده‌ایم”.

آن‌ها با بیان اینکه جدا از دو ماه معوقات مزدی و عیدی، مطالباتی از ماه‌های فروردین تا تیرماه را نیز طلبکاریم در عین حال بیمه اجتماعی ما چندین ماه پرداخت نشده است، در ادامه افزودند: “هر ماه به مطالباتمان افزوده می‌شود و در حال حاضر که در آستانه سال جدید قرار داریم هنوز به مشکل ما رسیدگی نشده و در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق به دل‌مان مانده است”.

یکی از کارگران معترض گفت: همه کارگران معترض آبفای این شهر و سایر شهرهای استان که تحت مسئولیت یک تا چند شرکت پیمانکاری مشغول کارند، معوقات مزدی دارند. برخی از این کارگران هر روز بعد از ساعت کاری برای تامین معاش خانوادهایشان به اجبار دستفروشی و مسافرکشی می‌کنند.

وی افزود: “شرکت‌های پیمانکاری اهمیتی برای کارگران قائل نیستند و مسئولان اداره آبفای شهرستان و استان نیز برای وصول مطالبات کارگران کاری انجام نمی‌دهند”.

تجمع مالباختگان شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذیکو)

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۳ اسفندماه ۹۹، شماری از مالباختگان شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو)، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان دادگاه مفاسد اقتصادی واقع در خیابان خیام شمالی در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، مالباختگان آذویکو سال ۱۳۹۷، با ثبت نام و واریز مبلغ پیش پرداخت، ۶هزار دستگاه خودروی MG360 را از این شرکت پیش خرید کردند اما پس از گذشت بیش از ۲سال شرکت آذویکو به این شهروندان اعلام کرده که تولید ندارد، در حالی که خودروهای تولیدی خود را در بازار آزاد بە قیمت روز بە فروش می رساند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید