خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شهرستان راسک؛ کشته و زخمی شدن یک زن و یک کودک بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای انتظامی

شهرستان راسک؛ کشته و زخمی شدن یک زن و یک کودک بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای انتظامی

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۳ اسفندماه، در پی تیراندازی نیروهای نظامی به سمت یک خودرو در منطقه مورتان از توابع شهرستان راسک، دو شهروند از جمله یک کودک کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز شنبه ۲۳ اسفند ۹۹، در پی تیراندازی نیروهای نظامی به سمت خودروی یک شهروند در شهرستان راسک، یک کودک جانش را از دست داد و شهروند دیگری نیز از ناحیه پا و شکم مجروح شد.

بر اساس این گزارش، هویت کودک کشته شده، یونس یزدان شناس، فرزند محمد بخش، اهل روستای مهراب آباد هُنگ از توابع شهرستان راسک و همچنین شهروند زخمی شده نور بی بی، عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: یونس به همراه خاله‌اش جهت انجام امور پزشکی از روستایشان به سمت شهر راسک در حال حرکت بودند که ماموران نظامی پس از عبور آنها از ایست بازرسی اقدام به تیراندازی کردند.

این منبع افزود: پس از اصابت گلوله به این شهروندان،آن‌ها جهت مداوا به شهرستان چابهار منتقل شدند، اما یونس به دلیل شدت جراحات و خونریزی شدید، جانش را از دست داد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید