خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران آبدار در استان کهکیلویه و بویراحمد، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند و کارگران شرکت کیسون در کوه مبارک جاسک در استان هرمزگان، به دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران آبدار در استان کهکیلویه و بویراحمد، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، کارگران آبدار استان کهکیلویه و بویراحمد گفتند: بابت مطالبات مزدی شش ماه طلبکاریم و باتوجه به مخارج سنگین سال نو از کارفرما می‌خواهیم بدهی خود را پرداخت کند.

به گفته آن‌ها؛ هم اکنون، نزدیک به ۲۵۰ کارگر آبدار به صورت قراردادی مشغول کارند که در روزهای پایانی سال نگران تامین نیازهای خانواده‌های خود برای نوروز هستند.

براساس گفته این کارگران؛ به صورت مشخص حجم معوقات مزدی کارگران «آبدار» حدود ۶  ماه برآورد می‌شود که پرداخت آن از حدود شهریور ماه به تاخیر افتاده و تاخیر در پرداخت عیدی‌ها در این روزهای پایان سال هم به نگرانی دامن زده است.

کارگران آبدار با بیان اینکه آبفای کهکیلویه وبویر احمد به عنوان کارفرما دچار کمبود منابع مالی است و نبود درآمد کافی و وجود مطالبات موجب شده تا مدیریت نتواند دستمزد کارگران و کارکنان شاغل خود را بپردازد، در ادامه افزودند: کارگران علارغم اینکه به دلیل دریافت نکردن چندین ماه دستمزد دچار مشکلات معیشتی هستند اما همچنان به فعالیت روزانه خود در بخش‌ها و شهرستان‌های دیشموک، بهمئی، گچساران باشت، پاتاوه و یاسوج ادامه می‌دهند.

به گفته آن‌ها؛ اگر مدیریت راهکاری برای پرداخت بدهی‌های خود به کارگران پیدا نکند همه کارگران برای تامین هزینه‌های سال نو دچار مشکل خواهند شد.

کارگران در ادامه تصریح کردند: تعویق در پرداخت مطالبات حقوقی کارگران آبدار در حالی ادامه‌دار شده که پیش از این مدیریت آبفای استان وعده اصلاح وضعیت و پرداخت مطالبات کارگران را داده بود که تا این لحظه عملی نشده است.

اعتصاب کارگران شرکت ساخت مخازن نفت در کوه مبارک جاسک

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه ۹۹،کارگران شرکت کیسون در کوه مبارک جاسک در استان هرمزگان، به دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، دست به اعتصاب زدند.

بر اساس این گزارش، کارگران شرکت کیسون که کار ساخت مخازن ذخیره سازی نفت را بر عهده دارند، به علت پرداخت نشدن حقوق و مزایای سه ماهه و عیدی خود به مدت دو روز است که دست از کار کشیده اند.

این کارگران از روز  ۱۹ اسفند ماه، دست به اعتصاب زدند و خواستار واریز حقوق معوقه خود توسط کارفرما هستند.

یکی از کارگران گفت: مشخص نبودن مبالغ قرار دادها طبق قانون کار و موضوع مرخصی از جمله ابهامات کارگران است که این شرکت حاضر نیست یک نسخه از قرار داد را در اختیار ما بگذارد.

این کارگر افزود: کارگران اعتصاب کننده خواستار پرداخت معوقات مزدی خود هستند اما مسئولین شرکت آنها را تهدید به اخراج کرده اند.

همچنین گروهی از کارگران بومی این شرکت نیز در ماه های گذشته توسط مسئولین این شرکت اخراج شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید