خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ یک شهروند بر اثر انفجار گلوله توپ در شهرستان اندیمشک

مرگ یک شهروند بر اثر انفجار گلوله توپ در شهرستان اندیمشک

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۲۲ اسفندماه، یک شهروند در شهرستان اندیمشک بر اثر انفجار یک عدد گلوله توپ به جای مانده از جنگ ایران و عراق، جانش را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر جنوب، روز جمعه ۲۲ اسفند ۹۹، انفجار یک عدد گلوله توپ بازمانده از جنگ ایران و عراق، باعث مرگ یک شهروند در شهرستان اندیمشک شد.

دادستان اندیمشک در اینباره گفت: فرد کشته شده  از اهالی منطقه چم گلک از توابع اندیمشک است.

کریم صحرایی شغل شهروند کشته شده را جمع آوری ضایعات و آهن‌آلات عنوان کرد و افزود: این فرد یک گلوله توپ جنگی باقیمانده از زمان جنگ را پس از پیدا کردن به منزل منتقل کرده بود و سپس با دستگاه فرز قصد ایجاد برش روی گلوله را داشته که در اثر این فعل و انفعال انفجار مهیبی رخ داده و سبب خسارت به واحد مسکونی شده است.

دادستان اندیمشک تصریح کرد: در این حادثه فردی با نام اختصاری ع – پ مجروح و سپس بر اثر شدت جراحات جانش را از دست داده است.

لازم به ذکر است انفجار مین و تجهیزات برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضد نفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین‌المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید