خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای کرمان و درمیان دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر جانش را از دست داد و ۴ کارگر دیگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹، دو کارگر ساختمانی در کرمان در پی برق گرفتگی دچار مصدومبت شدند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمان گفت: پس از گزارش این حادثه، تیم های امداد و نجات این سازمان از ایستگاه شماره ۴ بلافاصله در محل حادثه حاضر و با ایمن سازی محل حادثه و انتقال دو نفر شخص مصدوم شده که پس از برق گرفتگی دچار سقوط شده بودند به خارج از محوطه کارگاهی منتقل کردند و جهت انجام اقدامات درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در درمیان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹،ریزش دیوار قنات در شهرستان درمیان در خراسان جنوبی موجب مرگ و مصدومیت ۳ کارگر شد.

 مسئول جمعیت هلال احمر درمیان گفت: این حادثه حین عملیات حفاری و ریزش دیوار قنات رخ داد که در پی آن یک کارگر ۲۵ ساله کشته شد و یک پیرمرد ۸۵ ساله و یک کارگر ۲۶ ساله نیز مجروح شدند.

جواد مرادی افزود: مصدومان حادثه به بیمارستان خاتم‌الانبیا اسدیه منتقل شدند و حال عمومی آنان خوب گزارش شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید