خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در سراوان

بازداشت یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در سراوان

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه، یک شهروند در شهرستان سراوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. گفته می شود بازداشت وی در رابطه با حضور در تجمعات اعتراضی ۵ اسفندماه در مقابل فرمانداری سراوان که با دخالت نیروهای امنیتی منجر به خشونت شد، صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ۹۹، یک شهروند در شهرستان سراوان توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

بر اساس این گزارش، هویت وی فرزاد سپاهی فرزند علیم عنوان شده است.

در این گزارش آمده است: بازداشت این شهروند که در رابطه با حضور در تجمعات اعتراضی در مقابل فرمانداری سراوان بوده، در یکی از پمپ بنزین های این شهرستان صورت گرفته است.

علیرغم مراجعه خانواده و نزدیکان آقای سپاهی به مراکز امنیتی، تاکنون از محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست.

تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در روز دوشنبه ۴ اسفند به سمت رانندگان و سوختبران معترض به بسته شدن مرز، منجر به کشته شدن دستکم ۱۰ تن و زخمی شدن تعداد دیگری شد. پس از آن شهروندان سیستان و بلوچستان نسبت به این واقعه، اعتراضات گسترده ای را رقم زدند و در پی آن چند تن از جمله یک نوجوان کشته شده و همچنین تعداد دیگری نیز بازداشت و زخمی شدند. بدنبال این وقایع اینترنت در اکثر مناطق این استان بسیار کند و یا کاملا قطع شد.

هرانا روز شنبه ۹ اسفندماه در گزارشی اجمالی به جمع بندی اولیه اعتراضات استان سیستان و بلوچستان، پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید