خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹, 17th of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ ساعت ۱۰:۰۸:۱۸

    خانه  > slide, زندانیان  >  مسیب رئیسی یگانه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

مسیب رئیسی یگانه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مسیب رئیسی یگانه، زندانی سیاسی شب گذشته از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. او که مبتلا به بیماری قلبی است پیشتر نیز به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۱۶ دیماه با پایان ایام مرخصی، جهت تحمل ادامه دوران محکومیت خود به زندان اوین بازگشته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۸ شب سه‌شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۹، مسیب رئیسی یگانه، زندانی سیاسی از زندان اوین به مرخصی ۵ روزه اعزام شد.

آقای رئیسی یگانه چندی قبل نیز به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۱۶ دیماه با پایان ایام مرخصی، جهت تحمل ادامه دوران محکومیت خود به زندان اوین بازگشته بود. او که مبتلا به بیماری قلبی است، پیشتر به دنبال وجود علائم مشابه بیماری کرونا به مرخصی اعزام شد و در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۹ با پایان ایام مرخصی به زندان بازگشت.

مسیب رئیسی یگانه در تاریخ ۲۸ شهریور ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم شدید بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۳۱ روز با پایان مراحل بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. آقای رئیسی یگانه پس از ۱۷ روز نگهداری در بند عمومی با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

مسیب رئیسی یگانه سپس توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات اسلام و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در تاریخ ۲۵ اردیبهشت سال ۹۸ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان به ریاست قاضی احمد زرگر تهران عینا تایید شد.

وی در سال ۹۵ نیز بازداشت و توسط دادگاه انقلاب خوزستان به ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شد که این حکم با قطعی شدن حکم جدید لازم الاجرا شده است.

آقای رئیسی یگانه نهایتا در تاریخ ۱۵ بهمن ۹۸ پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و برای سپری مدت محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

مسیب رئیسی یگانه متولد ۱۳۶۲ است و هم اکنون دوران محکومیت خود را در بند ۸ زندان اوین سپری می‌کند.

آقای رئیسی یگانه روز دوشنبه ۲۰ مردادماه در پی شیوع همه گیری علائم کرونا در بین زندانیان بند ٨ زندان اوین، به همراه ۲۶ تن از زندانیان سیاسی در این بند با تحصن و بست نشینی در حیاط این زندان خواستار رسیدگی فوری به شرایط پیش آمده در این اندرزگاه شد. پیشتر در پی وصول نتیجه آمایش رندوم (تصادفی) از هفده زندانی در اندرزگاه ۸ زندان اوین مشخص شد دوازده تن از زندانیان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، با تایید این موضوع این دوازده زندانی به بهداری زندان منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید