خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان آبیک

رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان آبیک

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در شهرستان آبیک که پیشتر در پرونده ای از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.  از سوی دیگر ۱۶ زندانی محکوم به اعدام در استان قم و ۱۸ زندانی در استان زنجان، طی سال جاری از چوبه دار نجات یافتند،

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در شهرستان آبیک پس از ۵ سال از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت: در سال ۱۳۹۴ در شهرستان آبیک از توابع استان قزوین، اختلافات شخصی دو نفر سبب بروز درگیری میان آنها شد که در این نزاع، شخصی ۴۵ ساله اقدام به خفه کردن مقتول ۳۴ کرد.

سعید احمدزاده با بیان اینکه، متهم از سال ۹۴ تاکنون در زندان به سر می برد و حکم اعدام او نیز تایید شده بود افزود: با تلاش و پیگیری های کارکنان قضایی و مددکاران زندان، اقدامات در جهت سازش موثر واقع شد و با رضایت از اولیای دم، متهم از چوبه دار رهایی یافت.

رهایی از اعدام ۱۶ محکوم به اعدام در قم

به گزارش خبرگزاری ایرنا، ۱۶ محکوم به اعدام در قم از چوبه دار رهایی یافتند.

رییس کل دادگستری قم گفت: در سال‌جاری تاکنون رضایت قطعی ۱۶ نفر از محکومین به اعدام  به صورت مستقیم و غیرمستقیم و نیز توافق با تعدادی از اولیای دم و هدایت پرونده‌های مربوطه به فاز مالی و بعضا بدون پرداخت وجه و انصراف شکات از اجرای حکم، به عنوان نتایج انحصاری کمیته صلح و سازش بوده است.

رهایی از اعدام ۱۸ محکوم به اعدام در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس، ۱۸ محکوم به اعدام در زنجان از چوبه دار رهایی یافتند.

مدیرکل زندان‌های استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون و با همت و تلاش‌های شبانه روزی همکاران توانسته‌ایم رضایت ۱۸ زندانی محکوم به اعدام را از اولیای دم گرفته و موجبات رهایی آنان را فراهم کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید