خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  گزارشی از اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

گزارشی از اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – چهارشنبه گذشته، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام دو فقره قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. این زندانی متهم بود که در سال ۸۹ اقدام به قتل پدر و نامادری خود کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، حکم اعدام یک زندانی مرد که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان رجایی شهر کرج  اجرا شد.

بر اساس این گزارش، روز ۲۷ بهمن سال ۸۹، مرد جوانی به اداره پلیس رفت و از قتل خواهر و همسر خواهرش خبر داد.

او گفت: پسر ۱۰ ساله خواهرم با من تماس گرفت و گفت برادرناتنی اش، پدر و مادرش را به قتل رسانده است. به دنبال اعلام این تماس، مأموران بلافاصله راهی محل حادثه شدند که خانه‌ای در منطقه بومهن بود. در تحقیقات از شاهدان عینی که فرزندان مقتولان بودند، مشخص شد مرد جوان هنگام قتل پدر و نامادری‌اش خودش نیز با شلیک اسلحه از ناحیه پا مجروح شده و برای درمان به بیمارستان رفته است.

مأموران بلافاصله راهی بیمارستان شده و پسر جوان را بازداشت کردند.

او در تحقیقات به بازپرس جنایی گفت: ۱۲ سال قبل مادرم به خاطر بدرفتاری‌های پدرم از او جدا شد. من و خواهرم با مادرم زندگی می‌کردیم، اما از پدرم هم بی‌خبر نبودم. پدرم نیز در این مدت ازدواج کرده و صاحب سه پسر شده بود و در روستایی در بومهن زندگی می‌کرد.

وی ادامه داد: یکسال قبل با دختری ازدواج کردم که این ازدواج با شکست مواجه شد و من مجبور به جدایی و پرداخت مهریه ۱۱۴ سکه‌ای شدم. این ماجرا باعث افسردگی من شد.

پدرم گفت برای اینکه حالت خوب شود به خانه من بیا. من به خانه پدرم رفتم و اوایل همه چیز خوب بود، اما پدرم فردی عصبی و تندخو بود و دائم با من و همسر و فرزندانش دعوا می‌کرد و تا حد مرگ آنها را کتک می‌زد.

روز حادثه نیز تفنگ بادی‌ام را برداشتم تا به شکار بروم. وقتی غروب برگشتم، پدرم را عصبی دیدم. او بر سر موضوع بی‌اهمیتی شروع به فحاشی کرد و با داسی که جلوی دستش بود، به طرفم حمله کرد.

مرد جوان ادامه داد: من هم تفنگی را که دستم بود، به طرفش نشانه گرفتم. وقتی هم به طرفم حمله کرد، شلیک کردم که ساچمه‌ها به صورتش خورد.

نامادری‌ ام با دیدن این صحنه، با چوبدستی به طرفم حمله کرد که با قنداق تفنگ ضربه‌ای به سرش کوبیدم، اما ناگهان تیری شلیک شد و به پای راستم خورد و مجروح شدم.

دیگر کنترل خودم را از دست دادم و نامادری‌ام را به قتل رساندم و در تمام این مدت هم برادران کوچکم شاهد ماجرا بودند. ولی من قاتل نیستم. اگر قاتل بودم می‌توانستم سه برادرم را که شاهد بودند به قتل برسانم ولی این کار را نکردم. از آنجایی که نمی‌خواستم اجساد جلوی چشم برادرهایم باشد، آنها را به حیاط خانه بردم و پس از حفر گودالی اجساد را در آنجا آتش زدم. چون زخمی شده بودم فردای آن روز به بیمارستان رفتم که دستگیر شدم.

با اعتراف مرد جوان، او در دادگاه به دو بار اعدام محکوم شد. با گذشت ۱۰ سال از این اتفاق، برادران متهم از خون پدرشان گذشت کردند، اما پسرهای نامادری خواهان اجرای حکم او شده و در نهایت مرد جوان روز چهارشنبه در زندان رجایی شهر اعدام شد.

هرچند در این گزارش تاریخ دقیق اجرای این حکم مشخص نشده است با این حال هرانا روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، در گزارشی از اجرای حکم اعدام دستکم ۹ زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، در زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید