خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, کارگران  >  دستکم ۲۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۱۷ اسفند، شماری از بازنشستگان و مستمری ‌بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۲۱ شهر از جمله تبریز، رشت، اصفهان، شوشتر، یزد، ایلام، خرم آباد، قزوین، کرج، کرمانشاه، اهواز، شاهرود، ارومیه، بهشهر، اراک، کرمان، بجنورد، شیراز، شوش و مشهد، در مقابل سازمان تامین اجتماعی شهر خود و جمعی از کارگران، معلمان و بازنشستگان در مقابل وزارت کار در تهران، تعدادی از آبداران اداره آب و فاضلاب شهرستان یاسوج در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از معلمان تازه استخدامی مقابل مجلس شورای اسلامی، جمعی از بازرسان آرد و نان شهرستان ارومیه در مقابل استانداری آذربایجان غربی و تعدادی از کارگران تراورس لرستان و زاگرس برای دومین روز متوالی در برخی نواحی مختلف ریلی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹، در پی فراخوان سراسری، شماری از بازنشستگان و مستمری‌بگیران دستکم در ۲۱ شهر از جمله، تبریز، رشت، اصفهان، شوشتر، یزد، ایلام، خرم آباد، قزوین، کرج، کرمانشاه، اهواز، شاهرود، ارومیه، بهشهر، اراک، کرمان، بجنورد، شیراز، شوش و مشهد، در مقابل سازمان تامین اجتماعی شهر خود و در تهران مقابل وزارت کار، دست به تجمع اعتراضی زدند.

همزمان با اعتراض سراسری بازنشستگان در کشور، تجمع کارگران، معلمان و بازنشستگان در مقابل وزارت کار در تهران با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم ۳ شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. بازداشت یکی از این شهروندان همراه با ضرب و شتم صورت گرفته است.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

بازنشستگان ضمن رو نمایی از بنرهای اعتراضی، با سردادن شعارهایی از قبیل، ” وعده وعید کافیه سفره ما خالی” و همخوانی ترانه “همراه شو عزیز”، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

پیش از این نیز بازنشستگان تامین اجتماعی، در دفعات مختلف دست به تجمعات سراسری زده بودند.

تجمع اعتراضی آبداران اداره آب و فاضلاب شهرستان یاسوج

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹، جمعی از آبداران اداره آب و فاضلاب شهرستان یاسوج، در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع اعتراضی این آبداران در اعتراض به معوقات مزدی خود، صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی جمعی از معلمان تازه استخدامی

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹، جمعی از معلمان تازه استخدامی، مقابل مجلس شورای اسلامی، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این معلمان دلیل تجمع خود را اعتراض به پایین بودن میزان حقوق دریافتی خود، عنوان کردند. همچنین رتبه بندی معلمان را تبعیض آمیز دانسته و خواستار همسان سازی حقوق شدند.

معلمان ضمن رو نمایی از بنرهای اعتراضی با سردادن شعارهایی از قبیل، “معلمان جوان، قربانی مسئولان” و “عدالت ضعیف است معلم فقیر است” خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تجمع اعتراضی جمعی از بازرسان آرد و نان شهرستان ارومیه

به گزارش باریش نیوز، امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹، جمعی از بازرسان آرد و نان شهرستان ارومیه، در مقابل استانداری آذربایجان غربی، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، آنها دلیل این تجمع خود را اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود عنوان کردند.

تجمع اعتراضی تعدادی از کارگران تراورس

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹، تعدادی از کارگران تراورس لرستان و زاگرس، در برخی نواحی مختلف ریلی، برای دومین روز متوالی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت حدود سه ماه حقوق معوقه و عیدی آن ها، صورت گرفته است.

به گفته آن ها؛ پرداخت مطالبات مزدی ماه‌های، دی، بهمن و اسفند برخی از آن‌ها به تاخیر افتاده است. در سال‌جاری جدا از پرداخت نشدن عیدی نیمه دوم سال جاری کارگران حق لباس و بن ماه مبارک رمضان خود را هنوز طلبکارند.

طبق اظهارات کارگران معترض، همکاران لرستانی آن‌ها از روز گذشته (شنبه ۱۶ اسفند ماه) برای دومین رو متوالی دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

کارگران تراورس لرستان و زاگرس عنوان کردند: “کارگران نگرانند در آستانه سال نو همزمان با اتمام فعالیت پیمانکار سابق شرکت تراورس، آنها نتوانند معوقات مزدی خود را دریافت کنند بنابراین قصد داریم قبل از خروچ پیمانکار بخش خصوصی از راه‌آهن همه طلب‌های مالی خود را از کارفرما وصول کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید