خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  اعتراضات سراسری بازنشستگان و کارگران در کشور؛ ۳ شهروند در تهران بازداشت شدند

اعتراضات سراسری بازنشستگان و کارگران در کشور؛ ۳ شهروند در تهران بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱۷ اسفند، همزمان با اعتراض سراسری بازنشستگان در کشور، تجمع کارگران، معلمان و بازنشستگان در مقابل وزارت کار در تهران با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم ۳ شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. بازداشت یکی از این شهروندان همراه با ضرب و شتم صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹، تجمعات اعتراضی کارگران، بازنشستگان و معلمان در مقابل وزارت کار در تهران با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم ۳ شهروند بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، هویت شهروندان مذکور کامیار فکور فعال کارگری، اسعد مفتاحی کارگر اسنپ‌فود و اسماعیل گرامی معلم بازنشسته عنوان شده که بازداشت آقای مفتاحی همراه با ضرب و شتم صورت گرفته است.

در این تجمع کارگران مراکز مختلف کارگری از جمله کارگران فولاد، کارگران غیر رسمی نفت، کارگران فصلی ‌و ساختمانی و تمامی تشکل‌های مستقل کارگری، بازنشستگان و معلمان حضور داشتند.

کارگران و معلمان و بازنشستگان با مطالبات خود را افزایش دستمزد به بالای ۱۲ میلیون تومان، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان، اجرای ماده ۴۱ قانون کار که افزایش مزد را بر اساس تأمین سبد معیشت مبتنی می گرداند، اجرای ماده۹۶ قانون تامین اجتماعی و رفع مشکلات بیمه تکمیلی، عنوان کردند.

همزمان بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در شهرهای دیگری نیز از جمله، کرمان، شیراز، شوش، مشهد، تبریز، رشت، اصفهان، شوشتر، یزد، ایلام، خرم آباد، قزوین، کرج، کرمانشاه، اهواز، شاهرود، ارومیه، بهشهر و اراک در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید