خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ماهان جلال دوست به دادگاه انقلاب تهران احضار شد/ سند

ماهان جلال دوست به دادگاه انقلاب تهران احضار شد/ سند

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات ماهان جلال دوست، شهروند ساکن تهران در تاریخ ۲۳ اسفندماه و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. این شهروند در تاریخ ۲ آذرماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۵ دیماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، ماهان جلال دوست، شهروند ساکن تهران طی ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۱۳ اسفندماه به صورت الکترونیک در سامانه ابلاغ ثبت شده است، از ماهان جلال دوست خواسته شده تا در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۹ جهت رسیدگی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران حاضر شود.

ماهان جلال دوست در تاریخ ۲ آذرماه امسال به همراه مهرداد گریوانی در خیابان ولیعصر تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی منتقل شد. این شهروندان یک روز بعد به بند ۴ زندان اوین منتقل شدند. گفته می‌شود که آقای جلال دوست در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته است. همچنین مامورین پس از بازداشت، خودروی آقای جلال دوست و وسایل شخصی وی و خانواده اش از جمله تلفن همراه را ضبط کردند.

آقای جلال دوست از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی جعفری مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و در تاریخ ۲۳ آذرماه آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.

ماهان جلال دوست و مهرداد گریوانی نهایتا دی ماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید