خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  مشهد؛ جلوگیری از فعالیت «موسسه معلولین باور سبز» توسط وزارت کشور

مشهد؛ جلوگیری از فعالیت «موسسه معلولین باور سبز» توسط وزارت کشور

خبرگزاری هرانا – وزارت کشور از ادامه فعالیت «موسسه معلولین باور سبز» در مشهد جلوگیری کرد. گفته می شود این اقدام به بهانه «سیاه‌نمایی» از طریق رسانه‌ای کردن فعالیت‌های این موسسه صورت گرفته است. موسسه معلولین باور سبز از سال ۹۲ توسط شماری از مهاجران افغانستانی در مشهد تاسیس شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹، مرتضی عبدی، مدیر «موسسه معلولین باور سبز» با انتشار ویدئویی از توقف فعالیت این مجموعه خبر داد.

وی در این ویدئو که روز گذشته در صفحه شخصی خود منتشر کرده است می گوید: فضایی را ایجاد کرده بودیم برای روحیه معلولین، شاید تنها فضایی که در تمام این سالها در دنیای مهاجرت برای معلولین بود و امروز با تمام بی رحمی تابلوی باور سبز برداشته شد…

گفته می شود جلوگیری از ادامه فعالیت «موسسه معلولین باور سبز» به بهانه سیاه‌نمایی از طریق رسانه‌ای کردن فعالیت‌هایشان و بدون اخطار قبلی صورت گرفته است. این در حالی است که مسئولان موسسه باور سبز پیش از این اعلام کرده اند که اطلاع‌رسانی در خصوص فعالیت‌های آنان، جهت کسب حمایت‌های مردمی انجام می‌شود.

به گفته مسئولان موسسه، آنان حاضر به دادن تعهد مبنی بر رسانه‌ای نکردن فعالیت‌هایشان شدند با این وجود روز گذشته ویدئویی از پایین کشیده شدن تابلوی این محل در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

در اقدامی مشابه روز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه شعبه ۵۵ دادسرای حقوقی تهران، با شکایت وزارت کشور حکم انحلال جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی را صادر کرده بود.

موسسه معلولین باور سبز از سال ۹۲ توسط شماری از مهاجران افغانستانی در مشهد تاسیس شده و با اتکا به حمایت‌ مردمی خدمات آموزشی، ورزشی، مددکاری، فیزیوتراپی و اشتغال را به افراد دارای معلولیت بدون تبعیض ملیتی ارائه می‌کرد. این مجموعه اخیرا ۸۰۰ تن را تحت حمایت و پوشش خود داشت.

گفته می‌شود که جمهوری اسلامی ایران برخلاف موازین حقوق بشری و پیمان نامه حقوق معلولان که در سال ۱۳۸۷ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، از مهاجران و اتباع خارجی دارای معلولیت حمایتی نمی‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید