خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  کوروش جلیل به دادگاه انقلاب یاسوج احضار شد/ سند

کوروش جلیل به دادگاه انقلاب یاسوج احضار شد/ سند

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج در تاریخ ۱۱ اسفندماه و در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان یاسوج برگزار خواهد شد. این شهروند صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه امسال در پی احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت و پس از تفهیم اتهام در بازپرسی دادگاه انقلاب یاسوج نهایتا در تاریخ ۱۱ دیماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۵ اسفندماه، کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج به دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

بر اساس ابلاغیه ای که در تاریخ ۵ اسفندماه به صورت الکترونیک در سامانه ابلاغ ثبت شده است، از کوروش جلیل خواسته شده که صبح روز دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹، جهت رسیدگی به اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان یاسوج حاضر شود.

پیش از این نیز روز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان یاسوج به ریاست قاضی علی بویراحمدی احضار و جهت اخذ اظهارات در این شعبه حاضر شده بود.

کوروش جلیل صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه ۹۹ در پی احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت شد. ماموران امنیتی ساعاتی بعد منزل وی را مورد بازرسی قرار داده و شماری از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند. وی نهایتا در تاریخ ۱۱ دیماه، با تودیع قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان یاسوج آزاد شد.

این شهروند روز چهارشنبه ۱۰ دیماه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه یاسوج به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر و پس از تفهیم اتهام “توهین به رهبری” در شعبه دوم بازپرسی این دادگاه به زندان یاسوج منتقل شد.

آقای جلیل پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ اردیبهشت طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج فراخوانده شد و در تاریخ ۲۵ اردیبهشت امسال پس از حضور در شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج با اتهامات توهین به رهبری، توهین به آیت الله خمینی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و با تودیع قرار کفالت ۷۰ میلیون تومانی موقتا و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

کوروش (یوسف) جلیل پیشتر نیز سابقه محکومیت دارد. آقای جلیل شهریورماه ۹۸ نیز در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهامات “توهین به بنیانگذار و تبلیغ علیه نظام از طریق تشویش اذهان عمومی” به ۶ ماه حبس تعزیری و شلاق محکوم شد. مجازات صادره توسط این دادگاه به دلیل جوان بودن و فقدان سابقه کیفری وی به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید