خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادسرای اوین؛ صدور قرار بازداشت یک ماهه برای محمد ایران نژاد و بی خبری از وضعیت پویا جانی پور

دادسرای اوین؛ صدور قرار بازداشت یک ماهه برای محمد ایران نژاد و بی خبری از وضعیت پویا جانی پور

خبرگزاری هرانا – پرونده محمد ایران نژاد، شهروند ساکن تهران به دادسرای اوین ارجاع و برای او قرار بازداشت یک ماهه صادر شده است. از سوی دیگر پیگیری های خانواده پویا جانی پور برای اطلاع از سرنوشت این شهروند ساکن کرج پس از بازداشت راه به جایی نبرده است.  این شهروندان روز دوشنبه ۴ اسفندماه در اقدامات جداگانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده محمد ایران نژاد به دادسرای اوین ارجاع شد، اما از سرنوشت پویا جانی پور کماکان اطلاعی به دست نیامده است.

پس از ارجاع پرونده محمد ایران نژاد به دادسرای اوین قرار بازداشت یک ماهه برای او صادر شده است. هادی پور، بازپرس پرونده در پاسخ به سوال خانواده آقای ایران نژاد، دلیل بازداشت وی را «فروش کتاب ضاله» عنوان کرده است.

از سوی دیگر، پیگیری خانواده پویا جانی پور در دادگستری کل و دادگاه انقلاب کرج جهت اطلاع از وضعیت وی بی نتیجه بوده و دادستان دادگاه انقلاب کرج از بازداشت این شهروند اظهار بی اطلاعی کرده است.

پویا جانی پور و محمد ایران نژاد روز دوشنبه ۴ اسفندماه طی دو اقدام جداگانه توسط نیروهای امنیتی در کرج و تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

مشخص نیست پرونده این دو شهروند ارتباطی با یکدیگر داشته باشد، مهمترین اشتراک آنها در اشتغال آنان دیده می شود. هر دوی این شهروندان به شغل کتاب فروشی مشغول هستند. بازداشت آقای ایران نژاد در فروشگاه کتاب وی صورت گرفته و نیروهای امنیتی در زمان بازداشت، تعدادی از کتب فروشگاه و همچنین تلفن همراه تعدادی از مشتریان فروشگاه را نیز ضبط کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید