خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران ابنیه فنی تراورس و خدمات شهرداری طبس

معوقات مزدی کارگران ابنیه فنی تراورس و خدمات شهرداری طبس

خبرگزاری هرانا – کارگران خدمات شهرداری طبس در استان خراسان جنوبی، ۳ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. همچنین کارگران ابنیه فنی تراورس از معوقات مزدی و چندین ماه حق بیمه پرداخت نشده خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، پرداخت حقوق کارگران خدماتی شهرداری طبس سه ماه به تاخیر افتاده است.

این کارگران که به صورت قراردادی تحت مسئولیت پیمانکار در بخش خدماتی شهرداری طبس مشغول کار هستند، اظهار داشتند: “کارفرما بعد از گذشت سه ماه، روز گذشته مبلغی کمی از حقوق آذر ماه را به صورت علی‌الحساب به حساب کارگران واریز کرده است”.

آنها مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مطالبات خود را کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی در شهرداری عنوان کرده و گفتند: جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، در مورد پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی نیز مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

کارگران معترض افزودند: در منطقه‌ای محروم و با شرایط سخت، مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستیم، اما دولت و مسئولان هیچ فکری به حال ما نمی‌کنند.

به گفته این کارگران، مسئولان شهری طبس ماه‌هاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.

غلامحسین طاهری، عضو شورای اسلامی شهر طبس در مورد کمبود بودجه در شهرداری گفت: منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های شهرداری را نداریم و طبس با دارا بودن منابع متعدد معدنی عاید ناچیزی از این منابع دریافت می‌کند.

به گفته وی، منابع مالی شهرداری که از طریق کمیته برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان تامین می‌شود، کاهش پیدا کرده است. در عین حال انجام برخی پروژه‌های شهرداری به صورت نمایشی است و منابع زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالیست که انجام این پروژه‌ها درست نبوده و اولویت پرداخت حقوق کارگران است.

معوقات مزدی و بیمه ای کارگران ابنیه فنی تراورس

به گزارش ایلنا، کارگران ابنیه فنی تراورس از عدم پرداخت یک و نیم ماه حقوق و چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی خود خبر دادند.

کارگران ابنیه فنی تراورس که شمار آن‌ها به حدود ۵ تا ۷ هزار نفر می‌رسد می‌گویند: صبح امروز سه‌شنبه ۵ اسفند ماه معادل یک ماه از دو نیم ماه معوقات مزدی‌مان پرداخت شد. در حال حاضر غیر از یک ماه حقوق پرداخت شده که مربوط به نیمی از دستمزد آذر و نیمی از دستمزد دی ماه سال جاری است، هنوز ۵۰ درصد از حقوق دی ماه و حقوق بهمن و چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی ما پرداخت نشده است.

آن‌ها گفتند: علاوه بر معوقات یاد شده، تاکنون در خصوص پرداخت بخشی از عیدی و پاداش و برخی کمک‌های نقدی و غیرنقدی توسط کارفرما اقدامی صورت نگرفته است.

کارگران ابنیه فنی تراورس با بیان اینکه هر ماه از معوقات مزدی خود را با تاخیر یک الی دو ماهه دریافت می‌کنیم، افزودند: “همکاران ما در برخی نواحی ریلی به بی‌توجهی کارفرما به وضعیت معوقات مزدیشان همچنان معترض هستند”.

کارگران در ادامه تصریح کردند: مهمترین موضوع مورد اعتراض این کارگران، پرداخت نشدن همزمان حقوق در همه مناطق ریلی است. برخی از کارگران این نواحی هنوز حقوق یک ماه کاملی که به حساب کارگران سایر واحد ها واریز شده را دریافت نکرده و می گویند که ۵۰ درصد حقوق امروز برایشان واریز نشده است.

آنها ضمن بیان اینکه این حقوق صرفا برای کارگران نگهداری واریز شده و کارگران کارخانجات تراورس و کارکنان اداری هنوز دریافتی نداشته‌اند، افزودند: کارگران همه مناطق، عیدی شش ماهه نخست سال جاری خود را گرفته‌اند و فقط عیدی نیمه دوم سال آنها باقی مانده است.

یکی از کارگران همچنین از اجرا نشدن طرح تجمیع و طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران ابنیه فنی انتقاد کرده و در ادامه گفت: “سالهاست که کارگران پیمانکاری ابنیه فنی پیگیر اجرای طرح تجمیع و طبقه‌بندی مشاغل خود هستند اما به دلیل نبود نماینده صنفی، اجرای این طرح‌ها عملیاتی نشده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید