خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز پنجشنبه ۳۰ بهمن‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۹ کارگر از جمله ده معدنچی در شهرهای قم، آزادشهر، بابل، صومعه‌ سرا و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۵ کارگر جانشان را از دست دادند و ۱۴ کارگر دیگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از پیک موتوری های شرکت اسنپ فود در تهران با یک دستگاه خودرو برخورد کرد.

در پی این تصادف که در منطقه پونک تهران رخ داده است، وی جان خود را از دست داد.

پیش از این نیز ۲ تن از پیک موتوری های این شرکت در حوادثی مشابه جان باخته‌اند.

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر معدن در قم

به نقل از مهر، امروز پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹، ریزش معدن منگنز در منطقه ونارچ قم موجب مرگ و مصدومیت ۴ کارگر این معدن شد.

بر اساس این گزارش، ظهر پنجشنبه خبر ریزش معدن منگنز در منطقه ونارچ به مراکز امدادی قم گزارش می‌شود و نیروهای امدادی و آتش‌نشان به محل اعزام شدند. در همان دقایق اولیه مشخص می‌شود چهار کارگر دچار حادثه شده و در معدن محبوس شده‌اند که در همان ابتدا نیروهای امدادی سه کارگر که خوشبختانه دچار آسیب‌های سطحی شده‌اند را از معدن خارج می‌کنند و کارگر چهارم به دلیل محبوس شدن در زیر آوارها جان خود را از دست داد.

معادن منگنز «ونارچ» به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ منگنز کشور در جنوب غربی شهر قم واقع شده است.

مصدومیت ۶ کارگر در آزادشهر

به گزارش ایلنا، عصر روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، شش کارگر در معدن زغال سنگ زمستان یورت در شهرستان آزادشهر واقع در استان گلستان بر اثر گازگرفتگی مسموم شدند.

بر اساس این گزارش، از مجموع کارگران آسیب دیده ۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده و بقیه به بیمارستان معصومه آزادشهر منتقل شدند که حال همه آنها مساعد گزارش شده است.

سیدرسول حسینی، فرماندار شهرستان آزادشهر در اینباره گفت: “این اتفاق به دلیل دپوی زغال سنگ استخراجی و انباشت گاز در تونل شماره سه برای ۶ معدنچی رخ داده است که هم اکنون وضعیت خوبی دارند”.

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در بابل

به گزارش ایرنا، امروز پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹، انفجار دیگ بخار کارخانه‌ خوراک دام، طیور و آبزیان در روستای چمازکلا شهرستان بابل در مازندران موجب مرگ و مصدومیت ۶ کارگر این واحد شد.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل در این باره گفت : “براثر این انفجار سه نفر از کارگران به دلیل شدت جراحات با وجود تلاش نیروهای اورژانس جان خود را از دست دادند”.

مهدی غلامی نیا روشن افزود : “همچنین در این حادثه سه کارگر هم زخمی شدند که با آمبولانس به بیمارستان بهشتی بابل انتقال یافتند”.

وی ادامه داد: “یکی از سه کارگر مصدوم این حادثه به دلیل شدت مصدومیت در بخش مراقبت های ویژه بستری شده است”.

مصدومیت ۲ کارگر صومعه‌ سرا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حادثه آتش سوزی در کارگاه تراشکار در شهر صومعه‌ سرا موجب مصدومیت ۲ کارگر این کارگاه شد.

رئیس واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری صومعه ‌سرا گفت: “یک مغازه تراشکاری در بلوار برادران سرشاد شهر صومعه‌ سرا دچار حریق شد”.

رسول اندرز افزود : “۳ آتش نشان با یک خودرو اطفای حریق به محل حادثه اعزام و پس از ۳۰ دقیقه تلاش، آتش سوزی را مهار و از سرایت آن به دیگر مغازه ها جلوگیری کردند”.

وی اضافه کرد: “در این حادثه ۲ نفر از کارگران مغازه دچار سوختگی و با آمبولانس اورژانس به بیمارستان منتقل شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید