خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم در تهران به تحمل ضربات شلاق محکوم شدند

دو متهم در تهران به تحمل ضربات شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو متهم در دادگاه کیفری استان تهران، در کنار سایر مجازاتها، به تحمل ضربات شلاق محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه شرق، دو متهم در تهران در کنار سایر مجازاتها به تحمل ضربات شلاق محکوم شدند.

بر اساس این گزارش: مرد جوانی حدود یک سال پیش علیه همسرش به نام خوشچهره شکایت کرد و مدعی شد به او خیانت کرده است.

این مرد گفت: من سال‌هاست با همسرم زندگی می‌کنم و دو فرزند داریم. مدتی قبل همسرم به من گفت وضعیت کاری‌اش تغییر کرده و از این به بعد باید چند ساعت بیشتر سر کار بماند.

 مرد جوان افزود: یک روز چندین پیامک پشت سر هم برای همسرم آمد و او سراسیمه به سمت گوشی رفت. من به رفتارش شک کردم و از او پرسیدم چه کسی پشت سر هم پیامک می‌دهد. همسرم جواب داد یکی از همکارانش سوال کاری داشت. من مطمئن بودم برای سوال کاری کسی سراسیمه نمی‌شود، به همین خاطر تصمیم گرفتم وی را زیر نظر بگیرم. چند باری او را تعقیب کردم و متوجه شدم با یکی از مردان فامیل قرار می‌گذارد. من از هر دو آنها شکایت دارم.

با شکایت این مرد، هر دو متهم احضار شدند. زن جوان همه چیز را انکار کرد و مدعی شد ارتباطی بین آنها نبوده است. مرد نیز این اتهام را رد کرد؛ اما شاکی پرونده از دادگاه خواست تا تلفن همراه همسرش بررسی شود. دادگاه با توجه به شواهد موجود و چند پیامک که شاکی مدعی بود وجود دارد، تلفن همراه زن را مورد بررسی قرار داد و مشخص شد وی با دیگر متهم پرونده رابطه داشته است.

زن جوان در اینباره گفت: من و همسرم با هم اختلافات زیادی داشتیم و من از زندگی با او راضی نبودم. سالار فامیل شوهرم بود و من از وقتی عروس خانواده شدم، او را می‌شناختم. در رفت‌و‌آمدهایی که با هم داشتیم بیشتر با او آشنا شدم و نسبت به او وابستگی پیدا کردم.

سپس متهم دیگر این پرونده در جایگاه قرار گرفت. او ادعا کرد قرارهای ملاقاتش با زن جوان یک قرار ساده بوده و او هیچ نظری به او نداشته است.

شاکی پرونده این حرف‌ها را رد کرد و گفت: این زن ۱۶ سال با من زندگی کرد و هر بار با تهدید به طلاق سعی کرد چیزی از من بگیرد. من هم اوایل به حرفش توجه می‌کردم اما بعد دیگر توجهی نداشتم چون می‌دانستم نمی‌خواهد طلاق بگیرد. رابطه ما به‌ خاطر کارهایی که همسرم می‌کرد، سرد بود. ضمن اینکه رابطه این دو یک رابطه دوستانه و ساده نبوده است.

با پایان گفته‌های متهمان و شاکی پرونده، با توجه به عکس‌ها و متن پیام‌هایی که متهمان ردوبدل کرده بودند، هر دو به شلاق محکوم شدند. شعبه ۱۲ دادگاه کیفری استان تهران همچنین زن جوان را به دلیل خیانت، به دو سال کار اجباری به‌ صورت سه روز در هفته و هر روز شش ساعت در آسایشگاه سالمندان محکوم کرد. مرد جوان نیز علاوه بر شلاق به دو سال تبعید محکوم شد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید