خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعزام بهنام شیخی از زندان اوین به مرخصی

اعزام بهنام شیخی از زندان اوین به مرخصی

خبرگزاری هرانا – بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی) روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. آقای شیخی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه امسال جهت تحمل مدت محکومیت ۲ ساله بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی) از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

اعزام این شهروند به مرخصی با موافقت واحد اجرای احکام شهرستان بهارستان و به مدت ۳ روز صورت گرفته است.

آقای شیخی در تاریخ ۲۵ شهریورماه امسال از زندان به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۵ مهرماه با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشته و مجددا در تاریخ ۲۳ مهرماه به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۳ آذرماه به زندان بازگشت. وی در آخرین مورد در تاریخ ۹ آذرماه به مرخصی اعزام شده و روز پنج‌شنبه ۴ دیماه به زندان بازگشت.

بهنام شیخی به همراه حمید منافی، علیرضا فرشی، اکبر آزاد و سه تن دیگر به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در اسفندماه ۱۳۹۲ در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

این شهروند در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان هر یک از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

وی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه امسال جهت تحمل مدت محکومیت خود توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید