خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  خلیل اسدی بوژانی از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد

خلیل اسدی بوژانی از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – خلیل اسدی بوژانی، زندانی سیاسی هفته گذشته با پایان دوران محکومیت خود از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد. آقای اسدی در تاریخ ۱۱ بهمن ماه، جهت تحمل دوران محکومیت ۴ ماهه خود راهی زندان دیزل آباد کرمانشاه شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، خلیل اسدی بوژانی، زندانی سیاسی هفته گذشته از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد.

بنا به این گزارش آزادی آقای اسدی با پایان دوره محکومیت وی و با احتساب ایام قبلی بازداشت صورت گرفته است.

آقای اسدی بوژانی پیشتر پس از اعتراضات سراسری آبان ۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در کرمانشاه منتقل شد. وی نهایتا در بهمن ۹۸ با پایان مراحل بازجویی آزاد شد.

آقای اسدی بوژانی بهمن‌ماه ۹۸، توسط شعبه سوم انقلاب کرمانشاه از بابت اتهام “عضویت در گروه معاند نظام” به ۳ سال حبس و از بابت اتهام “اجتماع و تبانی بر ضد امنیت کشور” به ۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۴ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

وی نهایتا در تاریخ ۱۱ بهمن ماه ۹۹، جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان دیزل آباد کرمانشاه شد.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان‌ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان‌ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید