خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  پرونده‌سازی در زندان؛ تعیین زمان دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا محمدحسینی

پرونده‌سازی در زندان؛ تعیین زمان دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا محمدحسینی

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج از بابت پرونده جدیدی که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، در تاریخ ۳ اسفندماه در شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران برگزار خواهد شد. اتهام آقای محمدحسینی در این پرونده که با شکایت رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین گشوده شده، توهین به مامور در حین انجام وظیفه عنوان شده است. دو جلسه نخست این دادگاه به دلیل عدم حضور شاکی برگزار نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج از بابت پرونده جدیدی که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که طی روزهای اخیر به این شهروند ابلاغ شده شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا محمدحسینی در تاریخ ۳ اسفندماه ۹۹ در شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران برگزار خواهد شد.

رضا محمدحسینی که اواسط مردادماه امسال از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، روز یکشنبه ۶ مهرماه از بابت این پرونده که در دوران حبس علیه او گشوده شده با حضور در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی هادی صمدپور از بابت اتهام “توهین به مامور در حین انجام وظیفه” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. این پرونده با شکایت رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین، علی صالحی گراعایی علیه وی گشوده شده است. دو جلسه نخست این دادگاه به دلیل عدم حضور شاکی برگزار نشده است.

همچنین دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا محمدحسینی در خصوص پرونده دیگر در تاریخ ۲۲ شهریورماه امسال در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد برگزار شد. اتهام وی در این پرونده “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است.

رضا محمدحسینی در اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. وی مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، توهین به رهبری، خروج غیرقانونی از مرز، ورود غیرمجاز به داخل کشور، تمرد از دستور ماموران در مجموع به ۱۶ سال و نیم حبس محکوم شد. این حکم خردادماه ۹۹ در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای وی قابل اجرا است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید