خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ کامیار ذوقی به ۵ سال حبس محکوم شد

دادگاه تجدید نظر؛ کامیار ذوقی به ۵ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حکم حبس کامیار ذوقی دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط دادگاه تجدید نظر عینا تائید شد. او در آبان ماه امسال توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۴ سال حبس تعلیقی و ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم حبس کامیار ذوقی، دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران به صورت غیابی تائید شد.

کامیار ذوقی در آبان ماه ۹۹ در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران صادر و به وی ابلاغ شد؛ آقای ذوقی به اتهام “اجتماع تبانی علیه امنیت ملی”، به ۴ سال حبس تعلیقی و ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای ذوقی روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ماه” بازداشت و در تاریخ ۱۶ آذرماه ۹۸ به قید وثیقه موقتا از زندان اوین آزاد شده بود.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید