خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  زندان ارومیه؛ آزادی کامران کمانی همزمان با انتقال فرهاد موسی‌پور به بازداشتگاه سپاه

زندان ارومیه؛ آزادی کامران کمانی همزمان با انتقال فرهاد موسی‌پور به بازداشتگاه سپاه

خبرگزاری هرانا – فرهاد موسی پور، از اهالی شهر ربط از توابع شهرستان سردشت امروز دوشنبه ۲۷ بهمن‌ماه از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در این شهر منتقل شد. آقای موسی پور روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه به زندان این شهر منتقل شده بود. همزمان کامران کمانی، زندانی سیاسی به صورت زودهنگام از زندان ارومیه آزاد شد.  آقای کمانی تیرماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ۵ سال زندان محکوم شد. این حکم پس از تسلیم به رای و اعمال قانون کاهش مجازات نهایتا به یک سال و ۹ ماه زندان کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، فرهاد موسی پور، از اهالی شهر ربط از توابع شهرستان سردشت از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در این شهر منتقل شد.

آقای موسی پور روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه به زندان این شهر منتقل شده بود.

فرهاد موسی پور در تاریخ ۲۰ دیماه امسال به همراه برادر خود فریدون موسی پور توسط ماموران اطلاعات سپاه در شهر ربط از توابع شهرستان سردشت بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شد. فریدون موسی پور کماکان در این بازداشتگاه نگهداری می‌شود.

فرهاد موسی پور به “همکاری با یکی از گروه های‌ مخالف نظام” متهم شده است.

فرهاد موسی‌پور، فرزند رحیم، شهروند اهل ربط واقع در شهرستان سردشت و از مدیران و دبیر زبان انگلیسی آموزشگاه زبان ریزمان است.

همزمان کامران کمانی، زندانی سیاسی از زندان ارومیه آزاد شد. آزادی آقای کمانی با اعمال بخشنامه ای به صورت زودهنگام و پیش از اتمام دوره محکومیت وی صورت گرفته است. گفته می شود اعمال این بخشنامه موجب آزادی زندانیانی می شود که کمتر از یک سال و شش ماه از دوره محکومیت آنان باقی مانده است.

کامران کمانی به همراه صابر کمانی در تاریخ ۲۰ تیرماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد.

وی مدتی بعد توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به ۵ سال زندان محکوم شد. این محکومیت با تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری تغییر و مجددا با اعمال قانون کاهش مجازات به ۱ سال و ۹ ماه تقلیل یافت.

هرانا امروز در گزارشی از آزادی صابر کمانی پسرعموی این شهروند نیز خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید